Liga izraelska - 21. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Be'er Sheva FC - Maccabi Tel Awiw 1-1 (0-0)

W pojedynku 21. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 29 stycznia, zespół Hapoelu Beer Szewa zremisował z Maccabi Tel Awiw 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Yaakov Turner Toto Stadium w Beer Szewie.

21. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-01-29 19:15 | Stadion: Yaakov Turner Toto Stadium | Arbiter: E. Shmuelevich
Hapoel Be'er Sheva FC
Maccabi Tel Awiw
1
1
N. Zrihan 67'
C. Ofoedu 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Jedenastka Maccabi Tel Awiw wygrała aż 29 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 13.

Taktyka trenera zespołu Hapoelu Beer Szewa już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Hapoelu Beer Szewa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 53. minucie spotkania, gdy Chikeluba Ofoedu strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trener Hapoelu Beer Szewa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Niva Zrihana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Oren Biton. Posunięcie trenera było słuszne. Niva Zrihana strzelił wyrównującego gola w 67. minucie spotkania. W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Benowi Bittonowi z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 67. minucie Niv Zrihan wyrównał wynik meczu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 69. minucie za Yonatana Cohena wszedł Dor Micha. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Hapoelu Beer Szewa doszło do zmiany. Jimmy Marín wszedł za Bena Sahara. W 78. minucie kartką został ukarany Ernestas Szetkus, zawodnik gospodarzy.

W tej samej minucie trener Maccabi Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Eylon Almog, a murawę opuścił Avraham Rikan. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hapoelu Beer Szewa i jedną drużynie przeciwnej. W 86. minucie Chikeluba Ofoedu został zmieniony przez Itaya Shechtera, co miało wzmocnić zespół Maccabi Tel Awiw. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nigela Hasselbainka na Hanana Mamana.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ofoedu
78′ Ernestas Szetkus
Daniel Miller Tenenbaum
Amit Biton
Jair Amador Silos
61′ Oren Biton
Andre Geraldes
65′ Ben Bitton
Enric Saborit Teixidor
Sean Goldberg
Eitan Tibi
Miguel Ângelo Leonardo Vitor
Dan Leon Glazer90′
90′ Maruwan Kabha
Eyal Golasa
79′ Josué Filipe Soares Pesqueira
Avraham Rikan78′
Tomer Yosefi
Omer Atzili
89′ Nigel Hasselbaink
Yonatan Cohen69′
75′ Ben Sahar
Sheran Yeini
89′ Hanan Maman
Ruslan Barsky
75′ Jimmy Marín
Dor Micha69′
Naor Sabag
Eylon Haim Almog78′
61′  67′ Niv Zrihan
Itay Menachem Shechter86′

Przewaga drużyny Maccabi Tel Awiw w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.