Liga izraelska - 20. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Tel Awiw - FC Ashdod 2-0 (1-0)

W spotkaniu 20. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 25 stycznia, zespół Maccabi Tel Awiw zwyciężył z FC Ashdod 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

Y. Cohen 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Jedenastka Maccabi Tel Awiw wygrała aż 34 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 34. minucie spotkania, gdy Omer Atzili strzelił pierwszego gola.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dana Glazera z Maccabi Tel Awiw, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Gila Cohena z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Maccabi Tel Awiw.

Trener FC Ashdod wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ya'akova Berihona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Itzhak Asefa. Trener Maccabi Tel Awiw postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Chikelubę Ofoedu. Na boisko wszedł Itay Shechter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie Mohammad Kna'an został zastąpiony przez Toma Ben-Zakena. W 76. minucie kartkę dostał Roei Mishpati, zawodnik FC Ashdod. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w zespole FC Ashdod doszło do zmiany. Naor Abudi wszedł za Gila Cohena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 78. minucie spotkania, gdy Yonatan Cohen zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę dostał Sagiv Yehezkel z drużyny gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Itzhak Manamto Asefa54′
40′ Dan Leon Glazer
Gil Cohen45′ 78′
83′ Eyal Golasa
Roei Gordana
Dor Micha
Dean David
 34′ 88′ Omer Atzili
Mohammad Kna'an73′
 78′ (k.) Yonatan Cohen
Ben Zion Moshel
70′ Chikeluba Francis Ofoedu
David Tiram
83′ Avraham Rikan
Firas Abu Akel
88′ Eylon Haim Almog
Naor Abudi78′
Aaron Schoenfeld
Gal Aviv
70′ Itay Menachem Shechter
Ya'akov Berihon54′

Zespół Maccabi Tel Awiw był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Maccabi Tel Awiw otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.