Liga izraelska - 20. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Kfar Saba FC - Hapoel Tel Awiw 1-2 (1-1)

W meczu 20. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 25 stycznia, drużyna Hapoelu Kfar Saba przegrała z Hapoelem Tel Awiw 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie.

M. Buzaglo 61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Hapoelu Tel Awiw wygrała aż 18 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie żółtą kartkę dostał Gershon Koffie, zawodnik Hapoelu Kfar Saba.

Już na początku meczu to piłkarze Hapoelu Kfar Saba otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Ben Reichert.

Drużyna Hapoelu Tel Awiw wyrównała wynik meczu. W 16. minucie Moti Barshazki wyrównał wynik meczu.

Między 20. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hapoelu Tel Awiw i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie czerwone kartki dostali: Gershon Koffie (po drugiej żółtej), Noam Gamon (po drugiej żółtej) z Hapoelu Kfar Saba. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Hapoelu Kfar Saba wyszła w zmienionym składzie, za Luwaggę Kizito wszedł Tom Shelach. Trener Hapoelu Kfar Saba wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dan Azarię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Omer Fadida.

W 53. minucie Idan Cohen został zmieniony przez Felipe Rodrígueza. W tej samej minucie w zespole Hapoelu Tel Awiw doszło do zmiany. Maor Buzaglo wszedł za Raza Cohena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Tel Awiw w 61. minucie spotkania, gdy Maor Buzaglo zdobył drugą bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Michael Olaha z drużyny Hapoelu Tel Awiw.

Po chwili trener Hapoelu Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Danny Gruper, a murawę opuścił Michael Olaha. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Boubacara Traorego, piłkarza Hapoelu Kfar Saba. W tej samej minucie w zespole Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Yahav Afriat wszedł za Boubacara Traorego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Iyad Abu Abaid
20′ 45′ Noam Gamon
Idan Cohen35′ 53′
Tal Machlof
Marvin Peersman
46′ Omer Fadida
Raz Shlomo
46′ Luwagga William Kizito
Omri Altman
6′ 45′ Gershon Koffie
Moti Barshazki  16′
 8′ Ben Reichert
Raz Cohen43′ 53′
Benjamin Thomas Kuku
Stefan Spirovski
Aviv Solomon
Michael Olaha67′ 73′
77′ 77′ Boubacar Faye Traorè
Shay lee Izan
Igal Becker
Ido Sharon
Yevgeni Yehonatan Berkman
Emmanuel Boateng
46′ Tom Shelach
Maor Bar Buzaglo53′  61′
46′ Dan Azaria
Danny Gruper73′
Sagi Dror
Nir Lax
Adrian Rochet
Felipe Jorge Rodríguez Valla53′
77′ Yahav Afriat
Omer Damari

Drużyna Hapoelu Tel Awiw była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i dwie czerwone zawodnikom Hapoelu Kfar Saba w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.