Liga izraelska - 2. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Petah Tikva - Hapoel Kfar Saba FC 2-0 (1-0)

W starciu 2. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 12 września, zespół Maccabi Petah wygrał z Hapoelem Kfar Saba 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie.

T. Baribo 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 mecze jedenastka Maccabi Petah wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartkę dostał Aviv Solomon z zespołu Hapoelu Kfar Saba.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Petah w 15. minucie spotkania, gdy Guy Hadida zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Muhamada Sarsura z Maccabi Petah, a w 39. minucie Amadou Soukounę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Maccabi Petah.

Na drugą połowę jedenastka Maccabi Petah wyszła w zmienionym składzie, za Asmira Suljicia, Muhamada Sarsura weszli Daniel Felscher, Amit Meir. W 49. minucie kartkę dostał Inon Eliyahu, zawodnik Maccabi Petah.

W 59. minucie Guy Hadida został zastąpiony przez Thai Bariba. W tej samej minucie w drużynie Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Michael Omoh wszedł za Ora Dasę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Petah w 63. minucie spotkania, gdy Thai Baribo strzelił drugiego gola. Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Hapoelu Kfar Saba: Ben Reichert, Amadou Soukouna, George Fochive, na ich miejsce weszli: Raz Cohen, Yahav Afriat, Itai Shor. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ora Inbruma, Elvisa Sakyiego zajęli: Abdiel Arroyo, Yarden Cohen.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Amit Meir, zawodnik Maccabi Petah. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Tal Machlof
35′ 46′ Muhamad Sarsur
Tom Shelach
49′ Inon Eliyahu
Omer Fadida
 15′ (k.) 59′ Guy Hadida
George Fochive90′
75′ Or Inbrum
Luwagga William Kizito
82′ Elvis Sakyi
Ben Reichert69′
46′ Asmir Suljić
Matan Zalmanovich
46′ Daniel Felscher
Omer Danino
Omri Luzon
Zohar Franko
82′ Yarden Cohen
Ben Victor Chayoun
Tomer Levi
Raz Cohen69′
46′ 88′ Amit Meir
Tariko Getahon
75′ Abdiel Arroyo Molinar
Michael Junior Omoh59′
59′  63′ Thai Baribo
Itai Shor90′
Elior Mashali
Yahav Afriat69′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Maccabi Petah, a zawodnikom Hapoelu Kfar Saba pokazał dwie.

Zespół Maccabi Petah w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Hapoelu Kfar Saba w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.