Liga izraelska - 2. kolejka Ligatu ha'Al: IK Shmona - Hapoel Kfar Saba 1-3 (0-2)

W spotkaniu 2. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 2 września, zespół IK Shmona przegrał z Hapoelem Kfar Saba 1-3 (0-2).

2. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2019-09-02 19:00 | Stadion: Kiryat-Shmona Municipal Stadium | Arbiter: G. Laibuvitz
T. Getahon 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Omer Fadida.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Zivowi Morganowi z IK Shmona. Była to 19. minuta starcia.

W 24. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Omer Fadida z Hapoelu Kfar Saba. W 33. minucie Iyad Abu został zastąpiony przez Muhamada Shakera.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Avivowi Solomonowi z zespołu gości.

Piłkarze IK Shmona w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie bramkę kontaktową zdobył John Ruiz.

Po godzinie gry w drużynie IK Shmona doszło do zmiany. Shay Golan wszedł za Samuela Bara. W 66. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aviv Solomon z drużyny Hapoelu Kfar Saba i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 47. minucie. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Hapoelu Kfar Saba postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Omera Fadidę wszedł Yevgeni Berkman, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Hapoelu Kfar Saba utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Hapoelu Kfar Saba udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie Yahav Afriat został zmieniony przez Tarika Getahona, a za Toma Shelacha wszedł na boisko Noam Gamon, co miało wzmocnić zespół Hapoelu Kfar Saba. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ziva Morgana na Yadina Lugasiego. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartką został ukarany Boubacar Traore, piłkarz Hapoelu Kfar Saba.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hapoelu Kfar Saba, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie wynik na 1-3 podwyższył Tariko Getahon.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Itamar Israeli
33′ Iyad Abu Abaid
Sodiq Ololade Atanda
19′ 79′ Ziv Morgan
Tal Machlof
Idan Nachmias
Tom Shelach76′
Marcus Plínio Diniz Paixão
Dan Azaria
62′ Samuel Bar On
Omer Fadida  7′, 24′ (k.) 69′
Omer Lakau
Kevin Reinstein
Segun James Adeniyi
Yahav Afriat69′
 55′ John Jairo Ruiz Barrantes
Noam Gamon76′
62′ Shay Golan
Tariko Getahon69′  90′
79′ Yadin Itzhak Lugasi
Liroy Zhairi
Yoel Abuhatzera
Richárd Vernes
33′ Muhamad Shaker
Mahmoud Yousef

Sędzia wręczył dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Hapoelu Kfar Saba, a piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.