Liga izraelska - 2. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - FC Ashdod 0-2 (0-1)

W pojedynku 2. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 13 września, jedenastka Hapoelu Tel Awiw przegrała z FC Ashdod 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

R. Gordana 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Drużyna Hapoelu Tel Awiw wygrała aż 28 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 16.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Ashdod w pierwszej minucie spotkania, gdy Sagiv Yehezkel strzelił pierwszego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Ashdod: Firasowi Abu w 12. i Timothy'emu Awanyiemu w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Ashdod.

W 57. minucie Levan Kutalia został zmieniony przez Armanda Coopera. Trener Hapoelu Tel Awiw postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Shaya Izana i na pole gry wprowadził napastnika Roeiego Zikriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 61. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Ashdod: Mohammad Kna'an, Timothy Awanyi, Tom Ben-Zaken, Sagiv Yehezkel, na ich miejsce weszli: Fahad Bayo, Gil Cohen, Zohar Zasno, Idan Dahan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edena Hershkovicha, Emmanuela Boatenga, Siyandy Xulu zajęli: Omar Browne, Shay Elias, Shahar Hirsh. Między 66. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hapoelu Tel Awiw i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Roei Gordana.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Timothy Dennis Awanyi35′ 74′
85′ 86′ Emmanuel Boateng
Tom Ben-Zaken86′
Mor Na'aman
Nenad Cvetković
Niv Serdal
Montari Kamaheni
86′ Siyanda Xulu
Firas Abu Akel12′
Omri Altman
Shlomi Yosef Azulay
77′ Danny Gruper
Roei Gordana  90′
69′ Eden Hershkovich
Dean David
57′ Shay lee Izan
Mohammad Kna'an61′
57′ Levan Kutalia
Sagiv Shalom Yehezkel  1′ 86′
Igal Becker
Yoav Pini Gerafi
Afek Shimon Blas
Nir Bardea
86′ Shay Elias
Ya'akov Berihon
Raz Shlomo
Gil Cohen74′
57′ Armando Enrique Cooper Whitaker
Zohar Zasno86′
86′ Shahar Hirsh
Fahad Bayo61′ 66′
69′ Omar Ezequiel Browne Zúñiga
Idan Aharon Dahan86′
Osher Davida
Ben Zion Moshel
57′ Roei Zikri
Stav Torial

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Ashdod pokazał trzy.

Zespół Hapoelu Tel Awiw w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.