Liga izraelska - 2. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC - Hapoel Haifa FC 1-1 (1-0)

W starciu 2. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 12 września, jedenastka IK Shmona zremisowała z Hapoelem Haifa 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Kiryat-Shmona Municipal Stadium w Kiryat-Shmonej.

2. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-09-12 17:00 | Stadion: Kiryat-Shmona Municipal Stadium | Arbiter: D. Bar Natan
Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC
Hapoel Haifa FC
1
1
Lucio Maranhão 20'
N. Zamir 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań zespół IK Shmona wygrał 22 razy i zanotował 10 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Raz Nachmias z jedenastki gości.

W tym czasie to piłkarze IK Shmona otworzyli wynik. W 20. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Lucio Maranhão.

W 26. minucie arbiter ukarał kartką Lirana Serdala, zawodnika Hapoelu Haifa. W 27. minucie Ido Levy został zastąpiony przez Almoga Buzagla. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu IK Shmona.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Ori Dahan, piłkarz gospodarzy. Drugą połowę drużyna Hapoelu Haifa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ida Shahara wszedł Sa'ar Fadida.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Ness Zamir.

W 64. minucie w zespole IK Shmona doszło do zmiany. Muhamad Shaker wszedł za Ofira Mizrachiego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom IK Shmona: Eugene'owi Ansahowi w 66. i Idanowi Nachmiasowi w 75. minucie. Chwilę później trener IK Shmona postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Yoava Hofmeistera. Na boisko wszedł Adrian Rochet, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Hapoelu Haifa postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Nessa Zamira i na pole gry wprowadził napastnika Raza Steina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W samej końcówce spotkania sędzia pokazał kartkę Guy'emu Mishpatiemu z Hapoelu Haifa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Hapoelu Haifa doszło do zmiany. Gal Arel wszedł za Sa'ara Fadidę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jasmin Burić
46′ Ori Dahan
Ido Levy27′
Dor Elo
Dor Malul
Ziv Morgan
Guy Mishpati89′
75′ Idan Nachmias
Michael Siroshtein
Samuel Bar On
Tomer Altman
77′ Yoav Hofmeister
Raz Nachmias19′
Roi Kehat
Liran Serdal26′
66′ Eugene Ansah
Ido Shahar46′
64′ Ofir Mizrachi
Ness Nissim Zamir  63′ 81′
 20′ (k.) Lucielmo Palhano Soares
Bar Cohen
77′ Adrian Rochet
Sa'ar Fadida46′ 90′
Guy Ben Lulu
Yarin Serdal
Amir Ben Shimon
Snir Talias
64′ Muhamad Shaker
Dudu Altrovich

Raz Stein81′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka IK Shmona w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech zawodników.