Liga izraelska - 2. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC - FC Ashdod 3-0 (2-0)

6 czerwca na Kiryat-Shmony Municipal Stadium w Kiryat-Shmonem odbyło się spotkanie 2. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami IK Shmona i FC Ashdod. Starcie zakończyło się zwycięstwem IK Shmona 3-0.

A. Halaihal 85'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka IK Shmona wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie kartkę dostał Firas Abu, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Shmona w 19. minucie spotkania, gdy Muhamad Shaker strzelił pierwszego gola. W 34. minucie za Mora Edriego wszedł Montari Kamaheni.

W tej samej minucie trener FC Ashdod postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Samuel Borkai, a murawę opuścił Gil Cohen. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Muhamadowi Shakerowi z jedenastki gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka IK Shmona, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Ismaeel Ryan.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Sagiv Yehezkel z FC Ashdod.

Trener IK Shmona postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Muhamada Shakera. Na boisko wszedł Maalique Foster, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie Silas został zmieniony przez Abdallę Halaihal, co miało wzmocnić drużynę IK Shmona. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Ben-Zakena na Renana.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ziv Morgan z jedenastki gospodarzy. Była to 78. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Abdalla Halaihal wywołał eksplozję radości wśród kibiców IK Shmona, strzelając kolejnego gola w 85. minucie meczu. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie IK Shmona doszło do zmiany. Amir Ben Shimon wszedł za Ismaeela Ryana.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Roei Mishpati
78′ Ziv Morgan
Timothy Dennis Awanyi
Idan Nachmias
Nir Bardea
Marcus Plínio Diniz Paixão
Tom Ben-Zaken78′
72′ Silas Araujo da Silva
Mor Edri34′
 41′ 86′ Ismaeel Ryan
Roei Gordana
 19′ 37′ 65′ Muhamad Shaker
Samuel Borkai34′
72′  85′ Abdalla Halaihal
Renan Carvalho Areias78′
86′ Amir Ben Shimon
Oz Bilu65′
65′ Maalique Foster
Ben Zion Moshel

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Ashdod dokonała pięciu zmian.