Liga izraelska - 19. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Kfar Saba FC - Bnei Yehuda Tel Aviv FC 0-1 (0-0)

20 stycznia na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbył się mecz 19. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Kfar Saba i Bnei Tel Awiw. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bnei Tel Awiw 1-0.

D. Jan 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Bnei Tel Awiw wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz 14 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 25. a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hapoelu Kfar Saba i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Bnei Tel Awiw wyszła w zmienionym składzie, za Matana Lazmiego wszedł Mohammad Ghadir.

Jedyną bramkę meczu zdobył Dor Jan dla zespołu Bnei Tel Awiw. Bramka padła w tej samej minucie. W 58. minucie za Bena Reicherta wszedł Adrian Rochet.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Luwagga Kizito wszedł za Omera Fadidę. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Tamabiemu Sagesowi z Bnei Tel Awiw. Po chwili trener Hapoelu Kfar Saba postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Benjamina Kuku. Na boisko wszedł Mahmoud Yousef, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Bnei Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Eitan Velblum, a murawę opuścił Dor Jan. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Bnei Tel Awiw doszło do zmiany. Amir Rustom wszedł za Amita Zanetiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Noama Gamona, zawodnika Hapoelu Kfar Saba.

Dor Elo
90′ Noam Gamon
Shay Mazor
Tal Machlof
Dan Mori
Sagi Dror
Allyson Aires dos Santos
60′ Omer Fadida
Matan Baltaksa27′
Gershon Koffie
Matan Ariel Lazmi46′
25′ 58′ Ben Reichert
Matija Ljujić
30′ 74′ Benjamin Thomas Kuku
Paz Ben Ari
60′ Luwagga William Kizito
Dor Kochav
58′ Adrian Rochet
Eitan Velblum81′
Yahav Afriat
Avishay Cohen
74′ Mahmoud Yousef
Mohammad Ghadir46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Hapoelu Kfar Saba, a zawodnikom Bnei Tel Awiw pokazał dwie.