Liga izraelska - 19. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Hadera - Maccabi Tel Awiw 0-3 (0-1)

W pojedynku 19. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 18 stycznia, jedenastka Hapoelu Hadera przegrała z Maccabi Tel Awiw 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Winner Stadium w Netani.

E. Tibi 87',90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Maccabi Tel Awiw wygrał aż cztery razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut zespół Maccabi Tel Awiw zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Hapoelu Hadera była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Chikeluba Ofoedu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Tel Awiw, zdobywając bramkę w 22. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Maccabi Tel Awiw.

W 64. minucie Didier Kougbenya został zastąpiony przez Eliela Peretza. Chwilę później trener Maccabi Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Itay Shechter, a murawę opuścił Chikeluba Ofoedu.

A kibice Hapoelu Hadera nie mogli już doczekać się wprowadzenia Salima Amasha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Yahav Gurfinkel. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dana Glazera z Maccabi Tel Awiw, a w 80. minucie Wassama Rabaha z drużyny przeciwnej.

Drużyna Hapoelu Hadera ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Maccabi Tel Awiw, strzelając kolejnego gola. W 87. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Eitan Tibi.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Hapoelu Hadera doszło do zmiany. Gilad Avramov wszedł za Daniela Solomona.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Eitan Tibi z Maccabi Tel Awiw. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację trzy minuty później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Saborit i Salimowi Amashowi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Jair Amador Silos
75′ Yahav Gurfinkel
Dan Leon Glazer77′
88′ Daniel Solomon
Eyal Golasa
64′ Didier Kougbenya
Dor Micha81′
Lucielmo Palhano Soares
Omer Atzili
80′ Wassam Rabah
Yonatan Cohen86′
Roei Zikri
Chikeluba Francis Ofoedu  22′ 68′
88′ Gilad Avramov
Andreas Gianniotis
75′ 90′ Salim Amash
Ofir Davidzada
Yehonatan Levi
Sheran Yeini
64′ Eliel Peretz
Avraham Rikan81′
Ariel Messika
Eylon Haim Almog
Rom Nazri
Aaron Schoenfeld86′

Itay Menachem Shechter68′

Jedenastka Maccabi Tel Awiw była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.