Liga izraelska - 19. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Be'er Sheva FC - Hapoel Haifa FC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 19. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 20 stycznia, jedenastka Hapoelu Beer Szewa zwyciężyła z Hapoelem Haifa 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Yaakov Turner Toto Stadium w Beer Szewie.

R. Safouri 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 mecze drużyna Hapoelu Beer Szewa wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ben Bitton z Hapoelu Beer Szewa. Była to 40. minuta pojedynku.

Między 46. a 58. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hapoelu Haifa i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Ben Bitton został zmieniony przez Ora Dadyę.

Trener Hapoelu Beer Szewa postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Hanana Mamana i na pole gry wprowadził napastnika Nigela Hasselbainka, który w bieżącym sezonie ma na koncie już siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. A kibice Hapoelu Haifa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ma'arana Al Lalę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gidi Kanyuk. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Hapoelu Beer Szewa doszło do zmiany. Ramzi Safouri wszedł za Niva Zrihana.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ramzi Safouri dla drużyny Hapoelu Beer Szewa. Bramka padła w tej samej minucie.

Dor Malul
40′ 61′ Ben Bitton
Guy Mishpati
Miguel Ângelo Leonardo Vitor
Michael Siroshtein
Maruwan Kabha
Sa'ar Fadida54′ 81′
58′ David Yair Keltjens
Gidi Kanyuk70′
61′ Hanan Maman
Francisco Santos Júnior46′
Josué Filipe Soares Pesqueira
Kevin Tapoko
Ben Sahar
Eden Ben Basat
72′ Niv Zrihan
Emery Welshman
Ohad Levita
Ran Kadosh
61′ Or Dadya
Ofek Fishler
Sean Goldberg
Eliyahu Belilti83′
Naor Sabag
Snir Talias
72′  73′ Ramzi Safouri
Gil Vermouth81′
Tomer Yosefi
Ma'aran Al Lala70′
61′ Nigel Hasselbaink
Dudu Altrovich

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.