Liga izraelska - 19. kolejka Ligatu ha'Al: FC Ashdod - Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC 1-0 (1-0)

18 stycznia na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie odbyło się spotkanie 19. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami FC Ashdod i IK Shmona. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Ashdod 1-0.

N. Bardea 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka IK Shmona wygrała aż 13 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko osiem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał kartką Itzhaka Asefę, piłkarza FC Ashdod.

Jedyną bramkę meczu zdobył Nir Bardea dla drużyny FC Ashdod. Bramka padła w tej samej minucie. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Sylvestra z FC Ashdod, a w 45. minucie Ismaeela Ryana z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Ashdod.

Na drugą połowę zespół IK Shmona wyszedł w zmienionym składzie, za Idana Nachmiasa wszedł Maalique Foster. W 58. minucie Idan Rette został zmieniony przez Shemora Tza'adona.

Po chwili trener FC Ashdod postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Ya'akova Berihona. Na boisko wszedł Samuel Borkai, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Omerowi Lace z IK Shmona. Była to 89. minuta starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Gad Amos
 32′ Nir Bardea
Idan Nachmias46′
David Tiram
Marcus Plínio Diniz Paixão
Naor Abudi
Idan Rette58′
13′ Itzhak Manamto Asefa
Samuel Bar On
Shlomi Yosef Azulay
Omer Lakau89′
64′ Ya'akov Berihon
Yoel Abuhatzera
Roei Gordana
Segun James Adeniyi
Leonard Owusu
Amir Ben Shimon
85′ Dean David
Ismaeel Ryan45′
40′ 77′ Jakub Sylvestr
Ori Dahan
Ron Shushan
Daniel Benish
64′ Samuel Borkai
Ziv Morgan
Gil Cohen
Shemor Tza'adon58′
Shoval Gozlan
Silas Araujo da Silva
85′ Mohammad Kna'an
Shay Golan
Ben Zion Moshel
Eden Karzev
77′ Sagiv Shalom Yehezkel
Maalique Foster46′

Drużyna FC Ashdod zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników IK Shmona była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół FC Ashdod w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.