Liga izraelska - 19. kolejka Ligatu ha'Al: Beitar Jerusalem FC - Maccabi Netanja 3-1 (1-1)

W meczu 19. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 20 stycznia, drużyna Beitaru Jerozolima wygrała z Maccabi Netanja 3-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Teddi Malcha Stadium w Jerozolimie.

F. Bećiraj 42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania jedenastka Beitaru Jerozolima wygrała 23 razy i zanotowała 16 porażek oraz 13 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 22. a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Maccabi Netanja i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Beitaru Jerozolima otworzyli wynik. W 40. minucie Levi Garcia dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zespół Maccabi Netanja wyrównał wynik meczu. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Fatos Beciraj. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Diogowi Verdasce z Beitaru Jerozolima. Po chwili trener Beitaru Jerozolima postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Shalom Edri, a murawę opuścił Liran Rotman.

W 62. minucie kartkę dostał Karem Jaber, piłkarz Maccabi Netanja.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Levi Garcia ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Beitaru Jerozolima w 73. minucie spotkania, gdy Dan Einbinder zdobył trzecią bramkę. W 77. minucie Karem Jaber został zmieniony przez Mohammeda Zubeidata.

W 81. minucie w drużynie Beitaru Jerozolima doszło do zmiany. Uri Magbo wszedł za Leviego Garcię. Chwilę później trener Maccabi Netanja postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Roi Kehata. Na boisko wszedł Daniel Avraham, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W doliczonym czasie gry w zespole Beitaru Jerozolima doszło do zmiany. Roy Doga wszedł za Gaëtana Varenne'a.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Orowi Zahaviemu z jedenastki gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Tim Heubach
51′ Diogo Sousa Verdasca
Karem Jaber62′ 77′
90′ Or Zahavi
Viki Kachlon
 73′ Dan Einbinder
Almog Cohen
Ofir Kriaf
Gavriel Gilad Kanichowsky26′
Ali Mohamed Muhammad Al Faz
Roi Kehat84′
22′ 60′ Liran Rotman
Nicolas Olsak
 40′, 68′ 81′ Levi Samuel Garcia
Fatos Beciraj  42′
90′ Gaëtan Antony Varenne
Yonas Malede26′
Netanel Daloya
Raz Carmi
81′ Uri Magbo
Dolev Azulay
Tamir Adi
Mohammed Zubeidat77′
90′ Roy Shlomo Doga
Aviv Avraham84′
60′ Shalom Edri
Stav Finish
Aviel Zargari
Ron Ashkenazi
David Teshager Dego
Andasha Mola

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Beitaru Jerozolima w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Maccabi Netanja w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.