Liga izraelska - 18. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Tel Awiw - Beitar Jerusalem FC 0-0

13 stycznia na Sammy Ofer Stadium w Hajfie odbyło się starcie 18. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Maccabi Tel Awiw i Beitaru Jerozolima. Mecz zakończył się remisem 0-0.

18. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-01-13 19:15 | Stadion: Sammy Ofer Stadium | Arbiter: E. Hacmon
Maccabi Tel Awiw
Beitar Jerusalem FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 76 pojedynków jedenastka Maccabi Tel Awiw wygrała 33 razy i zanotowała 27 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Beitar Jerozolima: Danowi Einbinderowi w 7. i Leviemu Garcii w 20. minucie.

Trener Maccabi Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Chikeluba Ofoedu, a murawę opuścił Itay Shechter. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Omer Atzili z jedenastki Maccabi Tel Awiw.

W 71. minucie Avraham Rikan zastąpił Dora Michę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Beitar Jerozolima: Ofirowi Kriafowi w 85. minucie i Maksimowi Grechkinowi w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. W 85. minucie Ofir Kriaf został zmieniony przez Adiego Tamira, a za Leviego Garcię wszedł na boisko Liran Rotman, co miało wzmocnić zespół Beitaru Jerozolima. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Omera Atzilego na Eylona Almoga.

Po chwili trener Beitaru Jerozolima postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Ange'a-Freddy'ego Plumaina wszedł Uri Magbo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Beitaru Jerozolima utrzymać remis.

Ofir Kriaf85′ 85′
71′ Avraham Rikan
Ali Mohamed Muhammad Al Faz
61′ 87′ Omer Atzili
Ange-Freddy Plumain90′
Yonatan Cohen
Levi Samuel Garcia20′ 87′
58′ Itay Menachem Shechter
Tamir Adi85′
71′ Dor Micha
Roy Shlomo Doga
87′ Eylon Haim Almog
Shalom Edri
58′ Chikeluba Francis Ofoedu
Liran Rotman87′
Aaron Schoenfeld
Aviel Zargari

Przewaga drużyny Maccabi Tel Awiw w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Maccabi Tel Awiw, natomiast zawodnikom Beitaru Jerozolima pokazał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.