Liga izraelska - 17. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Hapoel Be'er Sheva FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 17. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 5 stycznia, drużyna Hapoelu Tel Awiw wygrała z Hapoelem Beer Szewa 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

S. Spirovski 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka Hapoelu Tel Awiw wygrała 23 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał kartką Nigela Hasselbainka, piłkarza gości.

Jedyną bramkę meczu dla Hapoelu Tel Awiw zdobył Stefan Spirovski w 34. minucie. W 35. minucie arbiter pokazał kartkę Marvinowi Peersmanowi z Hapoelu Tel Awiw.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hapoelu Tel Awiw.

Drugą połowę jedenastka Hapoelu Beer Szewa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Niva Zrihana wszedł Abdallah Abu. Trener Hapoelu Beer Szewa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Ramzi Safouri, a murawę opuścił Or Dadya.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Orenowi Bitonowi z drużyny gości. W 72. minucie za Edena Shamira wszedł Naor Sabag. Między 74. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Oren Biton65′
88′ Emmanuel Boateng
Ben Bitton74′
Orel Dgani
Or Dadya61′
35′ Marvin Peersman
Miguel Ângelo Leonardo Vitor81′
Raz Shlomo
Maruwan Kabha
Omri Altman
Hanan Maman74′
79′ Moti Barshazki
Eden Shamir72′
78′ Danny Gruper
Josué Filipe Soares Pesqueira
 34′ Stefan Spirovski
Nigel Hasselbaink19′
74′ Shay lee Izan
Niv Zrihan46′
Yoav Pini Gerafi
Raz Rahamim
Idan Cohen
Amit Biton
79′ Raz Cohen
David Yair Keltjens
88′ Nir Lax
Naor Sabag72′
Shavit Mazal
Ramzi Safouri61′
78′ Omer Damari
Tomer Yosefi
Ilay Tamam
Abdallah Abu Abed46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze Hapoelu Tel Awiw obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.