Liga izraelska - 14. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Tel Awiw - Sektzia Nes Tziona FC 1-1 (1-1)

14 grudnia na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie odbył się pojedynek 14. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Maccabi Tel Awiw i Sektzi Nes Tziona FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

E. Shahaf 9'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Maccabi Tel Awiw.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Sektzi Nes Tziona FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Elad Shahaf dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 11. minucie gola wyrównującego strzelił Aaron Schoenfeld.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Itay Ozeri z jedenastki gości. Była to 35. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie za Omera Atzilego wszedł Dor Micha. Kibice Maccabi Tel Awiw nie mogli już doczekać się wprowadzenia Itaya Shechtera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Avraham Rikan.

Chwilę później trener Sektzi Nes Tziona FC postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Eylona Yerushalmiego wszedł Shay Elias, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. W 76. minucie Eylon Almog został zmieniony przez Matana Hozeza, co miało wzmocnić jedenastkę Maccabi Tel Awiw. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elada Shahafa na Raza Steina oraz Ofeka Bitona na Noama Cohena. W drugiej połowie nie padły bramki.

Raz Nachmias
62′ Avraham Rikan
Elad Shahaf  9′ 80′
76′ Eylon Haim Almog
Saikou Touray
62′ Omer Atzili
Eylon Yerushalmi65′
 11′ Aaron Schoenfeld
Ben Sitelkol
62′ Dor Micha
David Katz Boysen
76′ Matan Hozez
Dor Galili
62′ Itay Menachem Shechter
Raz Stein80′

Przewaga zespołu Maccabi Tel Awiw w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sektzi Nes Tziona FC pokazał jedną żółtą.