Liga izraelska - 14. kolejka Ligatu ha'Al: IK Shmona - Bnei Tel Awiw 2-1 (2-0)

14 grudnia na Kiryat-Shmony Municipal Stadium w Kiryat-Shmonem odbyło się starcie 14. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami IK Shmona i Bnei Tel Awiw. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem IK Shmona 2-1.

D. Kochav 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 meczów zespół IK Shmona wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego sędzia pokazał kartkę Tamabiemu Sagesowi z Bnei Tel Awiw.

Już na początku meczu to piłkarze IK Shmona otworzyli wynik. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Omer Lako.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Samuelowi Barowi, zawodnikowi IK Shmona.

Zespół Bnei Tel Awiw ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie wynik na 2-0 podwyższył Cillian Sheridan.

Na drugą połowę jedenastka Bnei Tel Awiw wyszła w zmienionym składzie, za Dora Elę wszedł Dor Kochav.

Niedługo później Dor Kochav wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bnei Tel Awiw, zdobywając bramkę w 56. minucie pojedynku. W 72. minucie Tamabi Sages zastąpił Dora Jana.

W 76. minucie Muhamad Shaker został zmieniony przez Ismaeela Ryana, co miało wzmocnić drużynę IK Shmona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammada Ghadira na Matana Lazmiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ismaeel Ryan z zespołu gospodarzy. Była to 83. minuta meczu. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w jedenastce IK Shmona doszło do zmiany. Yoel Abuhatzera wszedł za Cilliana Sheridana.

Dwie minuty później w drużynie IK Shmona doszło do zmiany. Silas wszedł za Seguna Adeniyiego. Zespołowi Bnei Tel Awiw zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki IK Shmona.

Allyson Aires dos Santos
29′ Samuel Bar On
Matan Baltaksa
Eden Karzev
Matija Ljujić
 7′ Omer Lakau
Tamabi Sages2′ 72′
90′ Segun James Adeniyi
Ismaila Wafougossani Soro
76′ Muhamad Shaker
Avishay Cohen
 43′ 90′ Cillian Sheridan
Paz Ben Ari
90′ Silas Araujo da Silva
Dor Kochav46′  56′
90′ Yoel Abuhatzera
Matan Ariel Lazmi77′
Amir Ben Shimon
Eitan Velblum
76′ 83′ Ismaeel Ryan
Dor Jan72′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.