Liga izraelska - 13. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Ra'anana AFC - Hapoel Kfar Saba FC 1-1 (1-0)

W meczu 13. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 7 grudnia, zespół Hapoelu Ra'anana zremisował z Hapoelem Kfar Saba 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie.

O. Fadida 62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków jedenastka Hapoelu Ra'anana wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yardena Cohena z Hapoelu Ra'anana, a w 31. minucie Noama Gamona z drużyny przeciwnej.

W 33. minucie za Yardena Cohena wszedł Avihai Yadin.

W tym czasie to zawodnicy Hapoelu Ra'anana otworzyli wynik. W 35. minucie bramkę zdobył Kayes Ganem.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aviva Solomona z Hapoelu Kfar Saba, a w 44. minucie Kayesa Ganema z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hapoelu Ra'anana.

W 46. minucie Gershon Koffie został zmieniony przez Adriana Rocheta, a za Mahmouda Yousefa wszedł na boisko Omer Fadida, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Kfar Saba. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kayesa Ganema na Divine Naaha.

Wysiłki podejmowane przez zespół Hapoelu Kfar Saba w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Omer Fadida.

Kibice Hapoelu Ra'anana nie mogli już doczekać się wprowadzenia Idana Shemesha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Avihai Yadin. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 80. minucie w zespole Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Dan Azaria wszedł za Kevina Reinsteina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Itamar Israeli
90′ Ido Levy
Yevgeni Yehonatan Berkman
73′ David Mateos Ramajo
Kevin Reinstein80′
22′ 33′ Yarden Cohen
Yahav Afriat90′
Eugene Ansah
Benjamin Thomas Kuku
Or Dasa
Aviv Solomon36′
 35′ 44′ 59′ Kayes Ganem
Boubacar Faye Traorè
Yoav Tomer
Mahmoud Yousef61′
Niv Antman
Igal Becker
59′ Divine Naah
Lev Cohen
Snir Shoker
Tom Shelach
33′ 69′ Avihai Yadin
Dan Azaria80′
Karem Arshid
Omer Fadida61′  62′ 73′
Yaya Kone
Tariko Getahon
69′ Idan Shemesh
Adrian Rochet46′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Hapoelu Ra'anana, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.