Reklama

Reklama

Liga izraelska - 13. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Ra'anana AFC - Hapoel Kfar Saba FC 1-1 (1-0)

W meczu 13. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 7 grudnia, zespół Hapoelu Ra'anana zremisował z Hapoelem Kfar Saba 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie.

W  meczu 13. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 7 grudnia, zespół Hapoelu Ra'anana zremisował  z Hapoelem Kfar Saba  1-1 (1-0). Starcie odbyło się na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków jedenastka Hapoelu Ra'anana wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yardena Cohena z Hapoelu Ra'anana, a w 31. minucie Noama Gamona z drużyny przeciwnej.

Reklama

W 33. minucie za Yardena Cohena wszedł Avihai Yadin.

W tym czasie to zawodnicy Hapoelu Ra'anana otworzyli wynik. W 35. minucie bramkę zdobył Kayes Ganem.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aviva Solomona z Hapoelu Kfar Saba, a w 44. minucie Kayesa Ganema z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hapoelu Ra'anana.

W 46. minucie Gershon Koffie został zmieniony przez Adriana Rocheta, a za Mahmouda Yousefa wszedł na boisko Omer Fadida, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Kfar Saba. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kayesa Ganema na Divine Naaha.

Wysiłki podejmowane przez zespół Hapoelu Kfar Saba w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Omer Fadida.

Kibice Hapoelu Ra'anana nie mogli już doczekać się wprowadzenia Idana Shemesha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Avihai Yadin. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 80. minucie w zespole Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Dan Azaria wszedł za Kevina Reinsteina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Hapoelu Ra'anana, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL