Liga izraelska - 13. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Haifa FC - Bnei Yehuda Tel Aviv FC 3-0 (1-0)

7 grudnia na Sammy Ofer Stadium odbył się mecz 13. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Haifa i Bnei Tel Awiw. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hapoelu Haifa 3-0.

G. Arel 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków drużyna Bnei Tel Awiw wygrała 17 razy i zanotowała 16 porażek oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matanowi Baltaksie z drużyny gości. Była to 35. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Haifa w 45. minucie spotkania, gdy Nissim Kapiloto strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hapoelu Haifa.

Drugą połowę drużyna Bnei Tel Awiw rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tamabiego Sagesa wszedł Eitan Velblum.

Jedenastka Bnei Tel Awiw ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy trafił Eden Ben Basat.

Po chwili trener Bnei Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Dor Jan, a murawę opuścił Dor Kochav. W tej samej minucie Mohammad Ghadir zastąpił Bena Azubla. Niedługo później trener Hapoelu Haifa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Lirana Serdala. Na boisko wszedł Sa'ar Fadida, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 73. minucie arbiter przyznał kartkę Allysonowi z Bnei Tel Awiw.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Haifa w 74. minucie spotkania, gdy Gal Arel strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Matii Ljujiciowi i Sa'arowi Fadidzie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Dan Mori
 45′ Nissim Kapiloto
Allyson Aires dos Santos73′
Dor Malul
Matan Baltaksa35′
Ben Vahaba
Dor Kochav55′
 74′ (k.) Gal Arel
Matija Ljujić90′
77′ Gidi Kanyuk
Tamabi Sages46′
70′ Liran Serdal
Ismaila Wafougossani Soro
Kevin Tapoko
Avishay Cohen
Ness Nissim Zamir
Mohammad Ghadir55′
 48′ 85′ Eden Ben Basat
Amit Zaneti
Ran Kadosh
Yehonatan Shabi
Eliyahu Belilti
Dor Elo
70′ 90′ Sa'ar Fadida
Alban Pnishi
77′ Gil Vermouth
Amir Rustom
Ma'aran Al Lala
Eitan Velblum46′
85′ Aner Schechter
Ben Azubel55′
Emery Welshman
Dor Jan55′

Zawodnicy Hapoelu Haifa obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.