Liga izraelska - 13. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Be'er Sheva FC - Maccabi Hajfa 0-2 (0-2)

9 grudnia na Yaakov Turner Toto Stadium w Beer Szewie odbył się pojedynek 13. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Beer Szewa i Maccabi Hajfa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Hajfa 2-0.

13. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2019-12-09 19:15 | Stadion: Yaakov Turner Toto Stadium | Arbiter: R. Reinshreiber
T. Chery 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Zespół Maccabi Hajfa wygrał aż 26 razy, zremisował 18, a przegrał tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Hajfa w siódmej minucie spotkania, gdy Neta Lavi strzelił pierwszego gola.

Między 30. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Maccabi Hajfa i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Hapoelu Beer Szewa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Tjaronn Chery. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Na drugą połowę jedenastka Hapoelu Beer Szewa wyszła w zmienionym składzie, za Loaiego Tahę wszedł Maruwan Kabha. W 48. minucie arbiter przyznał kartkę Naorowi Sabagowi z Hapoelu Beer Szewa.

Niedługo później trener Maccabi Hajfa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Maxim Plakuschenko, a murawę opuścił Yanic Wildschut. W 63. minucie Naor Sabag zastąpił Maora Meliksona. Między 67. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Maccabi Hajfa.

Trener Hapoelu Beer Szewa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hanana Mamana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ramzi Safouri. Między 77. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Maccabi Hajfa i jedną drużynie przeciwnej.

Sun Menachem40′
46′ Loai Taha
Trent Lucas Sainsbury81′
48′ 63′ Naor Sabag
Yuval Ashkenazi
30′ 75′ Ramzi Safouri
Tjaronn Chery  45′ 68′
Eden Shamir
Neta Lavi  7′ 67′
77′ Josué Filipe Soares Pesqueira
Ayid Habashi76′
46′ Maruwan Kabha
Ikouwem Udo Utin
David Yair Keltjens
Israel Adar Azroel
75′ Hanan Maman
Stav Nachmani
63′ Maor Melikson
Maxim Plakuschenko59′ 78′
Niv Zrihan
Sintayehu Sallalich83′

Zespół Hapoelu Beer Szewa miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Hapoelu Beer Szewa, natomiast zawodnikom gości przyznał osiem.