Liga izraelska - 13. kolejka Ligatu ha'Al: FC Ashdod - Beitar Jerusalem FC 2-2 (1-1)

8 grudnia na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie odbył się mecz 13. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami FC Ashdod i Beitaru Jerozolima. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

L. Garcia 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 62 razy. Jedenastka Beitaru Jerozolima wygrała aż 26 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Dean David.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nira Bardeę z FC Ashdod, a w 40. minucie Antoine'a Conte'a z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ange-Freddy Plumain.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką Roeiego Mishpatiego, piłkarza FC Ashdod.

Zawodnicy FC Ashdod odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Sagiv Yehezkel. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 66. minucie Ange-Freddy Plumain zastąpił Gaëtana Varenne'a. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Ashdod doszło do zmiany. Firas Abu wszedł za Mohammada Kna'ana. W 73. minucie kartkę obejrzał Dan Einbinder z Beitaru Jerozolima.

Trener Beitaru Jerozolima wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shaloma Edriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ali Muhammad. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FC Ashdod doszło do zmiany. Gal Aviv wszedł za Shlomiego Azulaya. W 87. minucie kartkę otrzymał Samuel Borkai z drużyny gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Beitaru Jerozolima przyniosły efekt bramkowy. W samej końcówce meczu wynik ustalił Levi Garcia.

W 90. minucie w drużynie Beitaru Jerozolima doszło do zmiany. Ofir Kriaf wszedł za Dana Einbindera. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w piątej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Diogowi Verdasce i Deanowi Davidowi. W tej samej minucie trener FC Ashdod postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Shoval Gozlan, a murawę opuścił Sagiv Yehezkel.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

FC Ashdod
49′ Roei Mishpati
Itamar Nitzan
Timothy Dennis Awanyi
Tal Ben Haim
27′ Nir Bardea
Antoine Conte40′
83′ Shlomi Yosef Azulay
Uri Magbo
87′ Samuel Borkai
Ali Mohamed Muhammad Al Faz79′
 1′ 90′ Dean David
Ange-Freddy Plumain  43′ 66′
70′ Mohammad Kna'an
Shlomi Azulay
 60′ 90′ Sagiv Shalom Yehezkel
Levi Samuel Garcia  89′
Ron Shushan
Netanel Daloya
Montari Kamaheni
Maksim Grechkin
70′ Firas Abu Akel
Shay Haim Konstantini
83′ Gal Aviv
Or Zahavi
Ya'akov Berihon
Shalom Edri79′
Roei Gordana
Ofir Kriaf90′
90′ Shoval Gozlan
Gaëtan Antony Varenne66′

Przewaga zespołu Beitaru Jerozolima w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Beitaru Jerozolima przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.