Liga izraelska - 12. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Netanja - Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 12. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 3 grudnia, zespół Maccabi Netanja wygrał z IK Shmona 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Winner Stadium w Netani.

F. Bećiraj 26'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka IK Shmona wygrała aż 14 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom IK Shmona.

Jedyną bramkę meczu dla Maccabi Netanja zdobył z rzutu karnego Fatos Beciraj w 26. minucie. W 32. minucie Fatos Beciraj został zastąpiony przez Guy'ego Melameda.

W 34. minucie arbiter pokazał kartkę Benowi Turgemanowi, piłkarzowi Maccabi Netanja. Po chwili trener IK Shmona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 42. minucie na plac gry wszedł Samuel Bar, a murawę opuścił Ziv Morgan. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Maccabi Netanja.

W 46. minucie Ben Turgeman został zmieniony przez Vikiego Kachlona, co miało wzmocnić jedenastkę Maccabi Netanja. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silasa na Seguna Adeniyiego. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Maccabi Netanja: Dolevowi Azulayowi w 52. i Karemowi Jaberowi w 61. minucie.

Po chwili trener Maccabi Netanja postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Yonasa Maledego. Na boisko wszedł Ron Ashkenazi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie w drużynie IK Shmona doszło do zmiany. Yoel Abuhatzera wszedł za Muhamada Shakera. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Almog Cohen z jedenastki gospodarzy.

Dziugas Bartkus
52′ Dolev Azulay
Ziv Morgan24′ 42′
Tim Heubach
Idan Nachmias
61′ Karem Jaber
Marcus Plínio Diniz Paixão
34′ 46′ Ben Turgeman
Silas Araujo da Silva25′ 56′
90′ Almog Cohen
Muhamad Shaker78′
 26′ (k.) 32′ Fatos Beciraj
Cillian Sheridan
70′ Yonas Malede
Ori Dahan
Golan Elkaslasi
Gad Amos
46′ Viki Kachlon
Yuval Levin
Yuval Sadeh
Gal Shish
Stav Finish
Shemor Tza'adon
70′ Ron Ashkenazi
Samuel Bar On42′
32′ Guy Melamed
Yoel Abuhatzera78′
Andasha Mola
Segun James Adeniyi56′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom IK Shmona przyznał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.