Liga izraelska - 12. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Hajfa - FC Ashdod 3-3 (0-1)

4 grudnia na Sammy Ofer Stadium w Hajfie odbyło się spotkanie 12. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Maccabi Hajfa i FC Ashdod. Starcie zakończyło się remisem 3-3.

S. Borkai 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 starcia drużyna Maccabi Hajfa wygrała 30 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Itzhak Asefa z FC Ashdod. Była to 18. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Ashdod w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Dean David. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Ashdod.

W 47. minucie kartkę dostał Firas Abu, piłkarz FC Ashdod.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Yanic Wildschut.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Hajfa w 57. minucie spotkania, gdy Yuval Ashkenazi strzelił drugiego gola. W 58. minucie kartkę otrzymał Roei Mishpati z drużyny gości.

W 59. minucie Ben Moshel zastąpił Samuela Borkaiego. W 64. minucie w jedenastce FC Ashdod doszło do zmiany. Mohammad Kna'an wszedł za Deana Davida. Chwilę później trener Maccabi Hajfa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Yarden Shua, a murawę opuścił Nikita Rukavytsya.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Ernestowi Mabouce, piłkarzowi gospodarzy. W 72. minucie Itzhak Asefa został zmieniony przez Zohara Zasna, co miało wzmocnić drużynę FC Ashdod. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Doleva Hazizę na Raza Meira. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Shlomi Azulay. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Maccabi Hajfa doszło do zmiany. Maxim Plakuschenko wszedł za Suna Menachema.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 85. minucie Samuel Borkai dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 87. minucie sędzia przyznał kartkę Sagivowi Yehezkelowi z FC Ashdod.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół Maccabi Hajfa doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Ofri Arad. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ofriemu Aradowi i Shlomiemu Azulayowi.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Roei Mishpati58′
 90′ 90′ Ofri Arad
Timothy Dennis Awanyi
67′ Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi
Nir Bardea
81′ Sun Menachem
Firas Abu Akel47′
Trent Lucas Sainsbury
Itzhak Manamto Asefa18′ 72′
 57′ Yuval Ashkenazi
Shlomi Yosef Azulay  76′ (k.) 90′
Tjaronn Chery
Gil Cohen
Neta Lavi
Leonard Owusu
73′ Dolev Haziza
Dean David  40′ 64′
66′ Nikita Vadymovych Rukavytsya
Ben Zion Moshel59′
 47′ Yanic Wildschut
Roei Gordana
73′ Raz Meir
Zohar Zasno72′
81′ Maxim Plakuschenko
Shoval Gozlan
Sintayehu Sallalich
Mohammad Kna'an64′
66′ Yarden Shua
Jakub Sylvestr

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Maccabi Hajfa, mimo że oddała ona aż 11 celnych strzałów.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Ashdod pokazał pięć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.