Liga izraelska - 12. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Maccabi Tel Awiw 0-3 (0-1)

4 grudnia na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie odbyło się starcie 12. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Tel Awiw i Maccabi Tel Awiw. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Tel Awiw 3-0.

E. Almog 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 74 pojedynki zespół Maccabi Tel Awiw wygrał 27 razy i zanotował 26 porażek oraz 21 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 13. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Danowi Glazerowi i Stefanowi Spirovskiemu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 15. minucie spotkania, gdy Avraham Rikan strzelił pierwszego gola. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Hapoel Tel Awiw: Iyadowi Abu w 39. i Nirowi Laksowi w 45. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Maccabi Tel Awiw.

Na drugą połowę jedenastka Maccabi Tel Awiw wyszła w zmienionym składzie, za Omera Atzilego wszedł Eyal Golasa. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Aaronowi Schoenfeldowi z Maccabi Tel Awiw.

W 66. minucie Aboubacar Camara został zastąpiony przez Omera Damariego. A trener Maccabi Tel Awiw wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Itaya Shechtera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Aaron Schoenfeld. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. Między 80. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Maccabi Tel Awiw i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Tel Awiw w 88. minucie spotkania, gdy Yonatan Cohen zdobył z karnego drugą bramkę. W doliczonej pierwszej minucie starcia w drużynie Maccabi Tel Awiw doszło do zmiany. Eylon Almog wszedł za Yonatana Cohena.

Niedługo później Eylon Almog wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Tel Awiw, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Daniel Miller Tenenbaum
39′ Iyad Abu Abaid
Andre Geraldes
82′ Emmanuel Boateng
Shahar Piven-Bachtiar
88′ Orel Dgani
Avraham Rikan  15′ 86′
45′ Nir Lax
Omer Atzili46′
13′ 75′ Stefan Spirovski
Yonatan Cohen  88′ (k.) 90′
66′ Aboubacar Demba Camara
Maor Kandil
75′ Raz Cohen
Ruslan Barsky
82′ Danny Gruper
Eyal Golasa46′
66′ Omer Damari
Eylon Haim Almog90′  90′
Shay lee Izan
Itay Menachem Shechter71′ 80′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Hapoelu Tel Awiw w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.