Liga izraelska - 11. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Beitar Jerusalem FC 0-1 (0-1)

W spotkaniu 11. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Hapoelu Tel Awiw przegrał z Beitarem Jerozolima 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

A. Plumain 25'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 65 meczów jedenastka Hapoelu Tel Awiw wygrała 27 razy i zanotowała 25 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartkę otrzymał Emmanuel Boateng z Hapoelu Tel Awiw.

Jedyną bramkę meczu dla Beitaru Jerozolima zdobył Ange-Freddy Plumain w 25. minucie. W 26. minucie kartkę dostał Ange-Freddy Plumain, piłkarz gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Beitaru Jerozolima.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Shlomiemu Azulayowi z jedenastki gości. W 61. minucie Raz Cohen został zmieniony przez Liora Inbruma.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Itamara Nitzana z Beitaru Jerozolima, a w 66. minucie Aboubacara Camarę z drużyny przeciwnej. Kibice Beitaru Jerozolima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shaloma Edriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gadi Kinda. Od 68. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 74. minucie Shlomi Azulay został zmieniony przez Gaëtana Varenne'a, a za Leviego Garcię wszedł na boisko Ofir Kriaf, co miało wzmocnić zespół Beitaru Jerozolima. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisa Kyeremeha na Alego Kna'anę oraz Emmanuela Boatenga na Motiego Barshazkiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Tal Ben Haim
14′ 85′ Emmanuel Boateng
Gadi Kinda67′
61′ Raz Cohen
Ali Mohamed Muhammad Al Faz
66′ Aboubacar Demba Camara
Ange-Freddy Plumain  25′ 26′
76′ Francis Kyeremeh
Shay Haim Konstantini
85′ Moti Barshazki
Uri Magbo
61′ 90′ Or Inbrum
Or Zahavi
Nir Lax
Shalom Edri67′ 68′
Abbade Farhat
Ofir Kriaf89′
76′ 81′ Ali Kna'ana
Gaëtan Antony Varenne74′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.