Liga izraelska - 11. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC - Maccabi Tel Awiw 0-1 (0-1)

30 listopada na Kiryat-Shmony Municipal Stadium w Kiryat-Shmonem odbyło się spotkanie 11. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami IK Shmona i Maccabi Tel Awiw. Mecz zakończył się zwycięstwem Maccabi Tel Awiw 1-0.

11. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2019-11-30 16:30 | Stadion: Kiryat-Shmona Municipal Stadium | Arbiter: D. Bar Natan
Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC
Maccabi Tel Awiw
0
1
Y. Cohen 33'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Maccabi Tel Awiw wygrał aż 21 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom IK Shmona: Amirowi Ben Shimonowi w 6. i Marcusowi Dinizowi w 27. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Maccabi Tel Awiw zdobył z karnego Yonatan Cohen w 33. minucie. Między 34. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Maccabi Tel Awiw.

W 61. minucie Matan Hozez został zmieniony przez Shahara Pivena-Bachtiara. W 62. minucie Ori Dahan został zmieniony przez Cilliana Sheridana, a za Ismaeela Ryana wszedł na boisko Segun Adeniyi, co miało wzmocnić drużynę IK Shmona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Itaya Shechtera na Aarona Schoenfelda.

W 71. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Eyalowi Golasie z zespołu gości. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Eden Karzev, osłabiając drużynę IK Shmona. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 34. minucie. W 82. minucie Eyal Golasa został zmieniony przez Avrahama Rikana, co miało wzmocnić zespół Maccabi Tel Awiw. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silasa na Shaya Golana.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Shay Golan osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Andre Geraldes
27′ Marcus Plínio Diniz Paixão
Enric Saborit Teixidor
83′ Silas Araujo da Silva
Eitan Tibi
34′ 77′ Eden Karzev
Dan Leon Glazer
Omer Lakau
Eyal Golasa71′ 82′
6′ Amir Ben Shimon
Dor Micha
40′ 70′ Ismaeel Ryan
Yonatan Cohen  33′ (k.)
34′ Muhamad Shaker
Matan Hozez61′
62′ Ori Dahan
Shahar Piven-Bachtiar61′
83′ 90′ Shay Golan
Ruslan Barsky
Yoel Abuhatzera
Avraham Rikan82′
70′ Segun James Adeniyi
Omer Atzili
62′ Cillian Sheridan
Aaron Schoenfeld76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy IK Shmona otrzymali w meczu pięć żółtych kartek oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy jedną żółtą.