Liga izraelska - 11. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Hadera Shulam Shwartz FC - Maccabi Hajfa 0-3 (0-2)

1 grudnia na Winner Stadium w Netani odbył się mecz 11. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Hadera i Maccabi Hajfa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Hajfa 3-0.

Y. Shua 87'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań drużyna Hapoelu Hadera wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Yarin Hassan, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Hajfa w 13. minucie spotkania, gdy Tjaronn Chery strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Maccabi Hajfa, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Nikita Rukavytsya. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Hagaiemu Goldenbergowi z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Ofriemu Aradowi z Maccabi Hajfa. W 63. minucie Menashe Zalka zastąpił Gilada Avramova.

Po chwili trener Maccabi Hajfa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Maxim Plakuschenko, a murawę opuścił Yanic Wildschut. Między 72. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hapoelu Hadera: George Fochive, Lucio Maranhão, na ich miejsce weszli: Yehonatan Levi, Daniel Solomon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikity Rukavytsyi, Doleva Hazizy zajęli: Yarden Shua, Raz Meir. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Yarden Shua, piłkarz Maccabi Hajfa.

Dopiero w drugiej połowie Yarden Shua wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Hajfa, zdobywając kolejną bramkę w 87. minucie meczu. W 89. minucie arbiter ukarał kartką Netę Laviego, zawodnika gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Josh Cohen
34′ Hagai Goldenberg
Ofri Arad58′
8′ Yarin Hassan
Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi
Diya Lababidi
Sun Menachem
Mohammad Abu Fani
Trent Lucas Sainsbury
73′ George Fochive
Yuval Ashkenazi
Didier Kougbenya
Tjaronn Chery  13′
78′ Lucielmo Palhano Soares
Neta Lavi89′
Wassam Rabah
Dolev Haziza79′
63′ Menashe Zalka
Nikita Vadymovych Rukavytsya  27′ 72′
Roei Zikri
Yanic Wildschut69′
63′ Gilad Avramov
Gil Ofek
Ashraf Rabah
Ayid Habashi
Sagi Dror
Ikouwem Udo Utin
73′ Yehonatan Levi
Jeando Fuchs
Dan Lugassy
Raz Meir79′
78′ Daniel Solomon
Maxim Plakuschenko69′
Ariel Messika
Yarden Shua72′  87′ 87′

Drużyna Maccabi Hajfa była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.