Liga izraelska - 11. kolejka Ligatu ha'Al: FC Ashdod - Hapoel Kfar Saba FC 0-0

W starciu 11. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 30 listopada, zespół FC Ashdod zremisował z Hapoelem Kfar Saba 0-0. Pojedynek odbył się na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie.

11. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2019-11-30 17:00 | Stadion: Yud-Alef Stadium | Arbiter: Z. Adler
FC Ashdod
Hapoel Kfar Saba FC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka FC Ashdod wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sagiv Yehezkel z jedenastki gospodarzy. Była to ósma minuta spotkania.

W 23. minucie za Bena Mizana wszedł Benjamin Kuku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Jakub Sylvestr został zmieniony przez Mohammada Kna'ana, co miało wzmocnić drużynę FC Ashdod. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liroya Zhairiego na Dan Azarię w 59. minucie. W 49. minucie arbiter przyznał kartkę Benjaminowi Kuku z Hapoelu Kfar Saba.

Trener FC Ashdod postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Roeiego Gordanę i na pole gry wprowadził napastnika Deana Davida, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Kfar Saba: Tal Machlofowi w 70. i Noamowi Gamonowi w 85. minucie. W 72. minucie Aviv Solomon został zmieniony przez Boubacara Traorego, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Kfar Saba. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shovala Gozlana na Bena Moshla.

Gershon Koffie
64′ Roei Gordana
Ben Mizan23′
Leonard Owusu
Adrian Rochet
81′ Shoval Gozlan
Liroy Zhairi59′
46′ Jakub Sylvestr
Yahav Afriat
8′ Sagiv Shalom Yehezkel
Dan Azaria59′
64′ Dean David
Tariko Getahon
46′ Mohammad Kna'an
Benjamin Thomas Kuku23′ 49′
81′ Ben Zion Moshel
Boubacar Faye Traorè72′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Ashdod, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.