Liga izraelska - 10. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Hapoel Haifa FC 0-3 (0-1)

W pojedynku 10. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 7 lipca, drużyna Hapoelu Tel Awiw przegrała z Hapoelem Haifa 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

O. Mizrachi 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 meczów jedenastka Hapoelu Haifa wygrała 18 razy i zanotowała 17 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Liran Serdal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Haifa, zdobywając bramkę w 37. minucie starcia.

W 39. minucie Liran Serdal został zastąpiony przez Sa'ara Fadidę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Haifa.

Trener Hapoelu Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Danny Gruper, a murawę opuścił Felipe Rodríguez. Drugą połowę jedenastka Hapoelu Tel Awiw rozpoczęła w zmienionym składzie, za Amita Meira, Ofeka Ovadię weszli Michael Olaha, Omer Damari.

Niedługo później trener Hapoelu Haifa postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yarina Serdala wszedł Dor Malul, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Haifa w 80. minucie spotkania, gdy Jakub Sylvestr strzelił drugiego gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Hapoelu Tel Awiw doszło do zmiany. Shavit Mazal wszedł za Omriego Altmana.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry skutecznym uderzeniem popisał się Ofir Mizrachi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Tomer Altman
85′ Omri Altman
Gal Arel
46′ Amit Meir
Eliyahu Belilti
46′ Felipe Jorge Rodríguez Valla