Liga izraelska - 1. kolejka Ligatu ha'Al: Sektzia Nes Tziona FC - Maccabi Tel Awiw 0-2 (0-2)

W spotkaniu 1. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 24 sierpnia, zespół Sektzi Nes Tziona FC przegrał z Maccabi Tel Awiw 0-2 (0-2).

E. Atar 28'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Maccabi Tel Awiw zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sektzi Nes Tziona FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 22. minucie spotkania, gdy Dor Micha strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Tel Awiw w 28. minucie spotkania, gdy Eliran Atar zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romarica Etou-Thomaso z Sektzi Nes Tziona FC, a w 35. minucie Nicka Blackmana z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Eitanowi Tibiemu z jedenastki Maccabi Tel Awiw. Była to 47. minuta starcia. W 66. minucie za Elirana Atara wszedł Chikeluba Ofoedu.

Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sektzi Nes Tziona FC: Ben Sitelkol, Guy Badash, Elad Shahaf, na ich miejsce weszli: Dries Wuytens, Eden Shrem, Yonatan Levy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dora Michy, Nicka Blackmana zajęli: Avraham Rikan, Ruslan Barsky. W drugiej połowie nie padły gole.

Daniel Miller Tenenbaum
28′ Romaric Presley Etou-Thomaso
Jair Amador Silos
Itay Ozeri
Andre Geraldes
66′ Ben Sitelkol
Enric Saborit Teixidor
Sabien Lilaj
Eitan Tibi47′
Raz Nachmias
Dan Leon Glazer
81′ Elad Shahaf
Dor Micha  22′ 75′
Saikou Touray
Dor Peretz
70′ Guy Badash
Shahar Piven-Bachtiar
81′ Yonatan Levy
Ruslan Barsky85′
66′ Dries Wuytens
Avraham Rikan75′
Ofek Biton
Matan Hozez
70′ Eden Shrem
Chikeluba Francis Ofoedu66′
Amnon Tadale
Itay Menachem Shechter

Wyjątkowa nieporadność napastników Sektzi Nes Tziona FC była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Maccabi Tel Awiw była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sektzi Nes Tziona FC, natomiast zawodnikom Maccabi Tel Awiw przyznał dwie.