Liga izraelska - 1. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Tel Awiw - Hapoel Haifa FC 2-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 30 maja, zespół Maccabi Tel Awiw zwyciężył z Hapoelem Haifa 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

I. Shechter 55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 meczów jedenastka Maccabi Tel Awiw wygrała 20 razy i zanotowała 11 porażek oraz 18 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Maccabi Tel Awiw próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Michaelowi Siroshteinowi z Hapoelu Haifa. Była to 32. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Matan Hozez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Tel Awiw, strzelając gola w 45. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Maccabi Tel Awiw.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 55. minucie spotkania, gdy Itay Shechter zdobył drugą bramkę. Trener Hapoelu Haifa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ma'arana Al Lalę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jakub Sylvestr.

Trener Maccabi Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Avraham Rikan, a murawę opuścił Eyal Golasa. W 64. minucie za Nessa Zamira wszedł Nissim Kapiloto. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Maccabi Tel Awiw: Matan Hozez, Itay Shechter, Dor Micha, Omer Atzili, na ich miejsce weszli: Nick Blackman, Yonatan Cohen, Eylon Almog, Dor Peretz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Siroshteina, Kevina Tapoko, Sa'ara Fadidy zajęli: Almog Buzaglo, Gal Arel, Francisco Júnior.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Haifa: Nissimowi Kapilotowi w 68. i Franciscowi Júniorowi w 82. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Tomer Altman
62′ Eyal Golasa
Sa'ar Fadida79′
87′ Dor Micha
Gidi Kanyuk
87′ Omer Atzili
Kevin Tapoko79′
 45′ 70′ Matan Hozez
Ness Nissim Zamir64′
 55′ 70′ Itay Menachem Shechter
Eliyahu Belilti
87′ Dor Peretz
Almog Buzaglo64′
62′ Avraham Rikan
Francisco Santos Júnior79′ 82′
87′ Eylon Haim Almog
Ma'aran Al Lala57′
70′ Nick Blackman
Dudu Altrovich
70′ Yonatan Cohen
Amit Suiri

Drużyna Maccabi Tel Awiw była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka Hapoelu Haifa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Maccabi Tel Awiw żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.