Reklama

Reklama

Liga izraelska - 1. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Hajfa - Hapoel Ra'anana AFC 4-3 (2-2)

W spotkaniu 1. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 24 sierpnia, drużyna Maccabi Hajfa wygrała z Hapoelem Ra'anana 4-3 (2-2).

W  spotkaniu 1. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 24 sierpnia, drużyna Maccabi Hajfa wygrała  z Hapoelem Ra'anana  4-3 (2-2).

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Hapoelu Ra'anana wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Or Dasa.

W 20. minucie Sun Menachem został zastąpiony przez Raza Meira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Ra'anana w 24. minucie spotkania, gdy Or Dasa zdobył drugą bramkę. W 29. minucie w drużynie Maccabi Hajfa doszło do zmiany. Tjaronn Chery wszedł za Allysona.

Reklama

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Ernestowi Mabouce, zawodnikowi gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 36. minucie gola kontaktowego strzelił Yuval Ashkenazi.

W 39. minucie kartkę dostał Muhamad Awad z Maccabi Hajfa.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, zespół Maccabi Hajfa doprowadził do remisu. Gola strzelił Ayid Habashi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Tjaronn Chery z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Hapoelu Ra'anana postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Divine Naaha wszedł Shon Klimkin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

W 61. minucie w zespole Hapoelu Ra'anana doszło do zmiany. Yoav Tomer wszedł za Kayesa Ganema. W 63. minucie kartkę dostał Ayid Habashi, piłkarz Maccabi Hajfa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Ra'anana w 65. minucie spotkania, gdy Adi Nimni zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 66. minucie Muhamad Awad został zmieniony przez Yardena Shuę, co miało wzmocnić drużynę Maccabi Hajfa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eugene'a Ansaha na Maora Gerassiego w 81. minucie.

Jedenastka Maccabi Hajfa nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie Nikita Rukavytsya wyrównał wynik meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Maccabi Hajfa przyniosły efekt bramkowy. W 88. minucie Nikita Rukavytsya ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-3.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Avihaiemu Yadinowi i Razowi Meirowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-3.

Jedenastka Maccabi Hajfa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Piłkarze Maccabi Hajfa otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL