Liga izraelska - 1. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Kfar Saba FC - Hapoel Tel Awiw 2-1 (1-0)

29 sierpnia na Levita Stadium w Kfar-Sabie odbył się pojedynek 1. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Kfar Saba i Hapoelu Tel Awiw. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hapoelu Kfar Saba 2-1.

O. Altman 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Hapoelu Tel Awiw wygrała aż 19 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie kartką został ukarany Raz Shlomo, zawodnik gości.

W tym czasie to piłkarze Hapoelu Kfar Saba otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Omer Fadida.

W 44. minucie kartkę dostał Danny Gruper z Hapoelu Tel Awiw. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Kfar Saba.

Drugą połowę zespół Hapoelu Tel Awiw rozpoczął w zmienionym składzie, za Edena Hershkovicha, Dannego Grupera weszli Roei Zikri, Levan Kutalia. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter pokazał kartkę Shayowi Izanowi, zawodnikowi Hapoelu Tel Awiw.

W 56. minucie Tom Shelach został zmieniony przez Omera Danina. Po chwili trener Hapoelu Kfar Saba postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Bena Reicherta. Na boisko wszedł Raz Cohen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Amadou Soukouna wszedł za Ora Dasę.

W 67. minucie sędzia przyznał kartkę Razowi Cohenowi z drużyny gospodarzy.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie gola wyrównującego strzelił Omri Altman.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Hapoelu Tel Awiw doszło do zmiany. Shahar Hirsh wszedł za Emmanuela Boatenga.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Hapoelu Kfar Saba przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie Luwagga Kizito dał prowadzenie swojej drużynie.

W 83. minucie Shay Izan został zmieniony przez Shaya Eliasa, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Tel Awiw. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tarika Getahona na Michaela Omoha. W 90. minucie arbiter ukarał kartką Itamara Israelego, zawodnika gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Solomon
90′ Itamar Israeli
Ernestas Szetkus
Sodiq Ololade Atanda
Iyad Abu Abaid
Tal Machlof
Emmanuel Boateng73′
56′ Tom Shelach
Doron Leidner
 20′ (k.) Omer Fadida
Niv Serdal
George Fochive
Raz Shlomo17′
85′ Tariko Getahon
Omri Altman  68′
 79′ Luwagga William Kizito
Armando Enrique Cooper Whitaker
64′ Ben Reichert
Danny Gruper44′ 46′
64′ Or Dasa
Eden Hershkovich46′
Aviv Solomon
Shay lee Izan 47′ 83′
Matan Zalmanovich
Igal Becker
56′ Omer Danino
Shay Elias83′
Omer Brami
Siyanda Xulu
Ben Victor Chayoun
Shahar Hirsh73′
64′ 67′ Raz Cohen
Ilay Tamam
85′ Michael Junior Omoh
Omar Ezequiel Browne Zúñiga
Alon Sabag
Osher Davida
Itai Shor
Levan Kutalia46′
64′ Amadou Soukouna
Roei Zikri46′

Piłkarze Hapoelu Kfar Saba obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.