Liga izraelska - 1. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Hadera Shulam Shwartz FC - Maccabi Hajfa 1-2 (1-2)

30 sierpnia na Netanya Stadium w Netani odbyło się starcie 1. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Hadera i Maccabi Hajfa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Hajfa 2-1.

N. Rukavytsya 7',26'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Hapoelu Hadera wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Nikita Rukavytsya.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Hadera: Maximowi Plakuschenkowi w 24. i Odahowi Marshalowi w 26. minucie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Maccabi Hajfa , strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie Nikita Rukavytsya ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

W 30. minucie za Nikitę Rukavytsyę wszedł Yarden Shua.

Niedługo później Odah Marshal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Hadera, zdobywając bramkę w 35. minucie spotkania. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Necie Laviemu z jedenastki gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Doleva Hazizę, zawodnika Maccabi Hajfa. Trener Hapoelu Hadera postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Noama Cohena i na pole gry wprowadził napastnika Menashe Zalkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Maccabi Hajfa: Yanic Wildschut, Tjaronn Chery, Yuval Ashkenazi, Dolev Haziza, na ich miejsce weszli: Mohammad Abu, Saikou Touray, Mohammed Awaed, Stav Nachmani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava Marmentiniego, Louisa Bongonguiego zajęli: Reef Messika, Shoval Gozlan. W 87. minucie kartkę dostał Meledje Omnibes, piłkarz gospodarzy. Zespołowi Hapoelu Hadera zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Maccabi Hajfa.

Ofri Arad
62′ Noam Cohen
Ayid Habashi
Diya Lababidi
Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi
Omer Lakau
Sun Menachem
67′ Gustavo Marmentini dos Santos
Yuval Ashkenazi85′
87′ Meledje Djedjan Omnibes
Tjaronn Chery85′
24′ Maxim Plakuschenko
Neta Lavi45′
77′ Louis Marie Rodrigue Bongongui Assougou
Dolev Haziza56′ 85′
 35′ 26′ Odah Onoriode Marshal