Liga izraelska - 1. kolejka Ligatu ha'Al: Bnei Yehuda Tel Aviv FC - Hapoel Kfar Saba FC 0-0

W pojedynku 1. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 1 czerwca, zespół Bnei Tel Awiw zremisował z Hapoelem Kfar Saba 0-0. Starcie odbyło się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

1. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-06-01 19:15 | Stadion: Bloomfield Stadium | Arbiter: O. Na'al
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
Hapoel Kfar Saba FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań zespół Bnei Tel Awiw wygrał 16 razy i zanotował 10 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał Dor Elo z Bnei Tel Awiw.

W 35. minucie sędzia wyrzucił z boiska Amita Zanetiego z Bnei Tel Awiw. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Bnei Tel Awiw wyszedł w zmienionym składzie, za Mohammada Ghadira wszedł Mihlali Mayambela. Także drużyna Hapoelu Kfar Saba wyszła w zmienionym składzie, za Yahava Afriata wszedł Sagi Dror. W 54. minucie żółtą kartkę dostał Amadou Soukouna, zawodnik gości.

W 62. minucie Dor Jan został zastąpiony przez Josepha Mensaha. W tej samej minucie w drużynie Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Ben Reichert wszedł za Luwaggę Kizitę. A trener Bnei Tel Awiw wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eitana Velbluma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Matija Ljujić.

W 68. minucie w zespole Bnei Tel Awiw doszło do zmiany. Matan Lazmi wszedł za Shaya Golana. Trener Hapoelu Kfar Saba postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Yevgeniego Berkmana i na pole gry wprowadził napastnika Boubacara Traorego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matana Baltaksę z Bnei Tel Awiw, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Tal Machlofa z drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie Bnei Tel Awiw za Shaya Mazora wszedł Paz Ben Ari, a w zespole Hapoelu Kfar Saba Amadou Soukouna zmienił Noora Bisana.

Itamar Israeli
15′ Dor Elo
Sodiq Ololade Atanda
88′ Shay Mazor
Yevgeni Yehonatan Berkman78′
Amir Rustom
Tal Machlof90′
83′ Matan Baltaksa
Tom Shelach
68′ Shay Golan
Omer Fadida
68′ Matija Ljujić
Luwagga William Kizito62′
Tamabi Sages
Gershon Koffie
46′ Mohammad Ghadir
Yahav Afriat46′
62′ Dor Jan
Aviv Solomon
35′ Amit Zaneti
Amadou Soukouna54′ 88′
Yehonatan Shabi
Igal Becker
Netanel Amoyal
Eliran Simon
88′ Paz Ben Ari
Dan Azaria
68′ Matan Ariel Lazmi
Noor Bisan88′
62′ Joseph Mensah
Sagi Dror46′
Ben Shimoni
Tariko Getahon
68′ Eitan Velblum
Ben Reichert62′
Avishay Cohen
Adrian Rochet
46′ Mihlali Samson Mayambela
Boubacar Faye Traore78′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Bnei Tel Awiw otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Bnei Tel Awiw w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.