Liga izraelska - 1. kolejka Ligatu ha'Al: Beitar Jerusalem FC - Hapoel Be'er Sheva FC 1-1 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 30 maja, zespół Beitaru Jerozolima zremisował z Hapoelem Beer Szewa 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Teddi Malcha Stadium w Jerozolimie.

T. Yosefi 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Zespół Hapoelu Beer Szewa wygrał aż 29 razy, zremisował 17, a przegrał tylko 15.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Beitar Jerozolima: Leviemu Garcii w 5. i Alemu Muhammadowi w 19. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Beitaru Jerozolima rozpoczął w zmienionym składzie, za Elirana Atara wszedł Ange-Freddy Plumain.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Hapoelu Beer Szewa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Tomer Yosefi.

W 57. minucie żółtą kartką został ukarany Antoine Conte, zawodnik gospodarzy.

Zespół Hapoelu Beer Szewa krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Levi Garcia. W 63. minucie Kayes Ganem został zastąpiony przez Bena Sahara.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Beitar Jerozolima: Diogowi Verdasce w 70. i Danowi Einbinderowi w 73. minucie. Trener Beitaru Jerozolima wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shaloma Edriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Idan Vered. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Beitaru Jerozolima doszło do zmiany. Shlomi Azulay wszedł za Hanana Mamana.

Po chwili trener Hapoelu Beer Szewa postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tomera Yosefiego wszedł Or Dadya, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Hapoelu Beer Szewa utrzymać remis. W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Antoine Conte osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 57. minucie. W 88. minucie Maruwan Kabha został zmieniony przez Naora Sabaga, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Beer Szewa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leviego Garcię na Shaya Konstantiniego oraz Maksima Grechkina na Uri Magba.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Ohad Levita
57′ 85′ Antoine Conte
Elton Acolatse
90′ Maksim Grechkin
Ben Bitton
70′ Diogo Sousa Verdasca
Sean Goldberg
Or Zahavi
Miguel Ângelo Leonardo Vitor
73′ Dan Einbinder
Loai Taha
76′ Hanan Maman
Maruwan Kabha88′
19′ Ali Mohamed Muhammad Al Faz
David Martins Simão
46′ Eliran Atar
Josué Filipe Soares Pesqueira
 61′ 5′ 88′ Levi Samuel Garcia
Tomer Yosefi  52′ 84′
76′ Idan Vered
Kayes Ganem63′
Netanel Daloya
Ernestas Szetkus
Tal Ben Haim
Amit Biton
88′ Shay Haim Konstantini
Or Dadya84′
90′ Uri Magbo
Shir Tzedek
Tamir Adi
Netanel Askias
76′ Shalom Edri
David Yair Keltjens
46′ Ange-Freddy Plumain
Naor Sabag88′
Liran Rotman
Ben Sahar63′
76′ Shlomi Azulay
Gaëtan Antony Varenne

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał zawodników Hapoelu Beer Szewa żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał pięć żółtych oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Hapoelu Beer Szewa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.