4. kolejka Ligatu Al: Maccabi Hajfa - Maccabi Netanja 2-1 (2-1)

W meczu 4. kolejki izraelskiej Ligatu Al, który rozegrany został 14 kwietnia, jedenastka Maccabi Hajfa wygrała z Maccabi Netanja 2-1 (2-1).

F. Bećiraj 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Maccabi Hajfa wygrał aż 26 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Maccabi Netanja otworzyli wynik. W siódmej minucie bramkę zdobył Fatos Beciraj. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Zespół Maccabi Netanja krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Yarden Shua. W 25. minucie żółtą kartkę dostał Jahmir Hyka z Maccabi Netanja.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Hajfa w 30. minucie spotkania, gdy Georges Mandjeck zdobył drugą bramkę. W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alego Muhammada, piłkarza gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Maccabi Netanja rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jahmira Hykę wszedł Aviv Avraham. Trener Maccabi Netanja postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Moti Barshazki, a murawę opuścił Stav Finish.

Między 53. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Kibice Maccabi Hajfa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maxima Plakuschenka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Nikita Rukavytsya. Na 13 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ali Muhammad z Maccabi Netanja i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 43. minucie.

W 77. minucie Yarden Shua został zmieniony przez Muhamada Awada. W 81. minucie Guy Melamed został zmieniony przez Yonasa Maledego, co miało wzmocnić drużynę Maccabi Netanja. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Georges'a Mandjecka na Suna Menachema. W drugiej połowie nie padły gole.

Dolev Azulay
62′ Ayid Habashi
Stav Finish46′
53′ Neta Lavi
Jahmir Hyka25′ 46′
 30′ 85′ Georges Constant Mandjeck
Ali Mohamed Muhammad Al Faz43′ 77′
Raz Meir
Nicolas Olsak
70′ Nikita Vadymovych Rukavytsya
Fatos Beciraj  7′ 62′
 11′ 77′ Yarden Shua
Guy Melamed59′ 81′
Guy Haimov
Golan Elkaslasi
Rami Gershon
Tim Heubach
85′ Sun Menachem
Mohammed Zubeidat
Mohammad Abu Fani
Aviv Avraham46′
Roi Kehat
Moti Barshazki46′
70′ Maxim Plakuschenko
Eylon Yerushalmi
77′ Mohammed Awaed
Yonas Malede81′

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.