4. kolejka Ligatu Al: Beitar Jerusalem FC - Maccabi Petah Tikva 4-1 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki izraelskiej Ligatu Al, który rozegrany został 13 kwietnia, jedenastka Beitaru Jerozolima wygrała z Maccabi Petah 4-1 (1-0).

A. Cooper 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 66 razy. Drużyna Beitaru Jerozolima wygrała aż 36 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 16.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Beitaru Jerozolima w 13. minucie spotkania, gdy Ange-Freddy Plumain strzelił pierwszego gola.

Między 25. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Beitaru Jerozolima.

Na drugą połowę drużyna Maccabi Petah wyszła w zmienionym składzie, za Thai Bariba wszedł Yuval Shabtai. W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Gidiemu Kanyukowi z Maccabi Petah.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Beitaru Jerozolima, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie wynik na 2-0 podwyższył Gaëtan Varenne.

W 59. minucie sędzia ukarał kartką Afonsa Tairę, zawodnika gospodarzy. W 61. minucie Gidi Kanyuk zastąpił Ofira Mizrachiego. A kibice Beitaru Jerozolima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ya'akova Berihona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Yossi Benayoun. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w drużynie Maccabi Petah za Harrissona Manzali wszedł Eli Elbaz, a w zespole Beitaru Jerozolima Gadi Kinda zmienił Dana Einbindera.

Piłkarze Maccabi Petah odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie bramkę kontaktową zdobył Armando Cooper.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia w zespole Beitaru Jerozolima doszło do zmiany. Tal Kahila wszedł za Ofira Kriafa. W 83. minucie kartkę dostał Idan Ahadnani z drużyny gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Tal Kahila.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Trzy minuty później skutecznym uderzeniem popisał się Or Zahavi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Issa Cissokho
 90′ Or Zahavi
Omer Danino
64′ Yossi Shai Benayoun
Gal Shish25′
59′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Lidor Cohen
David Yair Keltjens
Armando Enrique Cooper Whitaker  78′
73′ Gadi Kinda
Gidi Kanyuk51′ 61′
80′ Ofir Kriaf
Harrisson Manzala Tusumgama73′
 13′ 43′ Ange-Freddy Plumain
Itay Tako
 57′ Gaëtan Antony Varenne
Thai Baribo31′ 46′
David Goresh
Yosi Ginzburg
80′  90′ Tal Kahila
Naor Peser
Oz Rali
Franck-Yves Bambock
64′ Ya'akov Berihon
Yuval Shabtai46′
73′ Dan Einbinder
Eli Elbaz73′
Or Inbrum
Ofir Mizrachi61′
Mihai Voduț
Barat Taba

Zawodnicy Beitaru Jerozolima otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.