3. kolejka Ligatu Al: Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC - Hapoel Haifa FC 3-0 (0-0)

6 kwietnia w Kiryat-Shmonem odbyło się spotkanie 3. kolejki izraelskiej Ligatu Al pomiędzy drużynami IK Shmona i Hapoelu Haifa. Starcie zakończyło się zwycięstwem IK Shmona 3-0.

3. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2019-04-06 17:00 | Stadion: Kiryat-Shmona Municipal Stadium | Arbiter: E. Hacmon
Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC
Hapoel Haifa FC
3
0
E. Shamir 50',75'
H. Barry 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Drużyna IK Shmona wygrała aż 21 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko siedem.

Już w pierwszych minutach zespół Hapoelu Haifa próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Guy'emu Hadidzie z drużyny gości. Była to 21. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę IK Shmona w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie bramkę zdobył Eden Shamir.

W 60. minucie Radu Ginsari zastąpił Nessa Zamira. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Nissim Kapiloto z Hapoelu Haifa.

Niedługo później Hadji Barry wywołał eksplozję radości wśród kibiców IK Shmona, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 69. minucie arbiter ukarał kartką Ya'akova Mora, zawodnika IK Shmona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Shmona w 75. minucie spotkania, gdy Eden Shamir strzelił trzeciego gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Hapoelu Haifa doszło do zmiany. Shlomi Azulay wszedł za Idana Shemesha.

W tej samej minucie trener IK Shmona postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Shimon Abuhatzera, a murawę opuścił Hadji Barry. W 79. minucie Levi Garcia został zmieniony przez Valona Ahmediego, a za Ismaeela Ryana wszedł na boisko Vladimir Broun, co miało wzmocnić jedenastkę IK Shmona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guy'ego Hadidę na Rasmusa Sjöstedta. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Dor Malul
69′ Ya'akov Mor
Guy Hadida21′ 83′
 50′, 75′ Eden Shamir
Liran Serdal
 67′ 76′ Hadji Barry
Gil Vermouth
79′ Levi Samuel Garcia
Matan Hozez
83′ Ismaeel Ryan
Idan Shemesh76′
Gad Amos
Ran Kadosh
Uri Magbo
Guy Mishpati
79′ Valon Ahmedi
Rasmus Stellan Sjöstedt83′
83′ Vladimir Broun
Shlomi Yosef Azulay76′
Liroy Zhairi
Lior Berkovic
76′ Shimon Abuhatzera
Ness Nissim Zamir60′
Yoel Abuhatzera
Dudu Biton

Przewaga drużyny Hapoelu Haifa w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Hapoelu Haifa pokazał dwie.