Liga islandzka - 9. kolejka Úrvalsdeild: Breidablik UBK - IBV Vestmannaeyjar 3-1 (1-1)

W spotkaniu 9. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 22 czerwca, zespół Breidablik UBK zwyciężył z Vestmannaeyjar 3-1 (1-1). Mecz na Kópavogsvöllur w Kópavogur obejrzało 742 widzów.

Telmo Castanheira 6'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 starć drużyna Breidablik UBK wygrała 16 razy i zanotowała 15 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Telmo Castanheira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vestmannaeyjar , strzelając gola w szóstej minucie starcia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sigurður Magnússon z drużyny gości. Była to 28. minuta pojedynku. W 44. minucie Evariste Ngolok został zmieniony przez Róberta Eysteinssona.

Wysiłki podejmowane przez zespół Breidablik UBK w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Kolbeinn Thordarson.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Breidablik UBK wyszła w zmienionym składzie, za Elfara Helgasona wszedł Gudmundur Gudjónsson.

W 55. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Vestmannaeyjar Óskar Óskarsson. W 66. minucie kartką został ukarany Alexander Sigurdarson, zawodnik Breidablik UBK.

Chwilę później trener Breidablik UBK postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Brynjolfur Willumsson, a murawę opuścił Alexander Sigurdarson. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Felix Fridriksson z Vestmannaeyjar.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Breidablik UBK w 74. minucie spotkania, gdy Thomas Mikkelsen zdobył trzecią bramkę. Po chwili trener Vestmannaeyjar postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Óskara Óskarssona. Na boisko wszedł Breki Ómarsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w drużynie Vestmannaeyjar za Jonathana Franksa wszedł Eythor Omarsson, a w zespole Breidablik UBK Andri Yeoman zmienił Viktora Einarssona. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia wręczył kartkę Viktorowi Margeirssonowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Halldór Páll Geirsson
46′ Elfar Freyr Helgason
Telmo Ferreira Castanheira  6′
90′ Viktor Örn Margeirsson
Jonathan Franks86′
 45′ Kolbeinn Thórdarson
Priestley Griffiths
86′ Andri Rafn Yeoman
Sindri Snær Magnússon
Aron Bjarnason
Evariste Ngolok44′
 74′ Thomas Mikkelsen
Gudmundur Magnússon
66′ 68′ Alexander Helgi Sigurðason
Víðir Þorvarðarson
Hlynur Örn Hlödversson
Rafael Henriques Vasquez Veloso
46′ Gudmundur Bödvar Gudjónsson
Gilson Correia
86′ Viktor Karl Einarsson
Matt Garner
Höskuldur Gunnlaugsson
Nökkvi Már Nökkvason
Kwame Quee
Róbert Aron Eysteinsson44′
68′ Brynjólfur Darri Willumsson
Breki Ómarsson76′
Karl Fridleifur Gunnarsson
Eyþór Orri Ómarsson86′

Drużyna Breidablik UBK zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.