Liga islandzka - 8. kolejka Úrvalsdeild: Víkingur Reykjavík - HK Kópavogur 2-1 (2-1)

W spotkaniu 8. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 14 czerwca, drużyna Vikingur wygrała z HK Kópavogur 2-1 (2-1). Mecz na Víkingsvöllur w Reykjavík obejrzało 1 285 widzów.

8. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-06-14 21:15 | Stadion: Víkingsvöllur | Widzów: 1285 | Arbiter: E. Sigurthórsson
A. Marteinsson 26'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Vikingur wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vikingur w 11. minucie spotkania, gdy Atli Andrason strzelił pierwszego gola.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 26. minucie Ásgeir Marteinsson wyrównał wynik meczu.

Zawodnicy Vikingur odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Erlingur Agnarsson.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Mohamed Fofana z Vikingur. Była to 39. minuta meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Na drugą połowę zespół Vikingur wyszedł w zmienionym składzie, za Logiego Tómassona, Nikolaja Hansena weszli Dofri Snorrason, Rick ten Voorde. Także drużyna HK Kópavogur rozpoczęła w zmienionym składzie, za Káriego Péturssona wszedł Bjarni Gunnarsson. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Birkir Jónsson z drużyny gości.

W 70. minucie Erlingur Agnarsson zastąpił Bjarniego Runólfssona. W 76. minucie w zespole HK Kópavogur doszło do zmiany. Valgeir Valgeirsson wszedł za Emila Atlasona. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Júlíusa Magnússona, piłkarza Vikingur.

W doliczonej czwartej minucie meczu czerwoną kartkę obejrzał Júlíus Magnússon, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Björn Berg Bryde
 37′ 70′ Erlingur Agnarsson
Birkir Valur Jónsson70′
 11′ Atli Hrafn Andrason
Leifur Andri Leifsson
Davíd Örn Atlason
Atli Arnarson
39′ Mohamed Didé Fofana
Ásgeir Börkur Ásgeirsson
79′ 90′ Júlíus Magnússon
Ásgeir Marteinsson  26′
46′ Logi Tómasson
Kári Pétursson46′
Gudmundur Andri Tryggvason
Arnþór Ari Atlason
46′ Nikolaj Andreas Hansen
Bjarni Gunnarsson46′
70′ Bjarni Páll Linnet Runólfsson
Máni Hilmarsson
46′ Dofri Snorrason
Valgeir Valgeirsson76′
Örvar Eggertsson
Andri Jónasson
46′ Rick ten Voorde
Arian Ari Morina

Zawodnicy Vikingur obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Vikingur w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.