Liga islandzka - 8. kolejka Úrvalsdeild: KA Akureyri - UMF Grindavík 2-1 (1-0)

15 czerwca na Akureyrarvöllur odbyło się spotkanie 8. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami KA Akureyri i UMF Grindavik. Mecz zakończył się zwycięstwem KA Akureyri 2-1. Na stadionie stawiło się 855 widzów.

8. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-06-15 19:00 | Stadion: Akureyrarvöllur | Widzów: 855 | Arbiter: P. Gudmundsson
A. Thórarinsson 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół UMF Grindavik wygrał aż 14 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko sześć.

Od pierwszych minut zespół UMF Grindavik zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki KA Akureyri była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie w drużynie KA Akureyri doszło do zmiany. Brynjar Bjarnason wszedł za Haukura Haukssona.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze KA Akureyri nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę zdobył Hrannar Steingrímsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KA Akureyri.

Między 59. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KA Akureyri i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół UMF Grindavik doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Alexander Thórarinsson. W 71. minucie za Steinthóra Thorsteinssona wszedł Ásgeir Sigurgeirsson.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę KA Akureyri przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Elfar Aðal­steins­son.

W 73. minucie René Joensen został zmieniony przez Sigurdura Hallssona, a za Gunnara Thorsteinssona wszedł na boisko Hermann Björnsson, co miało wzmocnić zespół UMF Grindavik. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elfara Aðal­steins­sona na Nökkviego Þórissona. Między 74. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener UMF Grindavik wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dagura Hammera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Patrick N'Koyi-Kiabu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Vladan Đogatović
61′ Alexander Groven
Marc McAusland74′
Daníel Hafsteinsson
Elias Alexander Tamburini
36′ Haukur Heidar Hauksson
Aron Jóhannsson
59′ 71′ Steinþór Freyr Þórsteinsson
Gunnar Þorsteinsson82′ 84′
77′ Hallgrímur Mar Steingrímsson
Alexander Veigar Þórarinsson  66′
 45′ Hrannar Björn Steingrímsson
Sigurjón Rúnarsson
 71′ 81′ Elfar Árni Aðal­steins­son
Patrick N'Koyi-Kiabu87′
Ísak Andri Maronsson Olsen
Maciej Majewski
Andri Fannar Stefánsson
Hermann Ágúst Björnsson84′
36′ Brynjar Ingi Bjarnason
Viktor Guðberg Hauksson
Saethór Olgeirsson
Jón Ingason
Þórri Mar Þórisson
Sigurður Bjartur Hallsson73′
81′ Nökkvi Þeyr Þórisson
Hilmar Andrew McShane
71′ Ásgeir Sigurgeirsson
Dagur Ingi Hammer Gunnarsson87′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

23 czerwca jedenastka UMF Grindavik rozegra kolejny mecz w Reykjavík. Jej przeciwnikiem będzie Valur Reykyavik. Tego samego dnia Víkingur Reykjavík zagra z jedenastką KA Akureyri na jej terenie.