Liga islandzka - 7. kolejka Úrvalsdeild: Fylkir Reykjavik - KR Reykjavík 0-3 (0-0)

19 lipca na Würth völlurinn w Reykjavík odbył się pojedynek 7. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Fylkiru Reykjavik i KR Reykjavik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KR Reykjavik 3-0. Na stadionie stawiło się 2 020 widzów.

7. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-07-19 19:30 | Stadion: Würth völlurinn | Widzów: 2020 | Arbiter: H. Jónasson
T. Thomsen 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 starcia jedenastka KR Reykjavik wygrała 30 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 13 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie za Stefána Geirssona wszedł Óskar Hauksson.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie bramkę zdobył Pablo Battuto.

W 51. minucie w drużynie KR Reykjavik doszło do zmiany. Alex Hilmarsson wszedł za Kristinna Jónssona.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka KR Reykjavik, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik na 0-2 podwyższył Óskar Hauksson.

W 58. minucie Þórður Hafþórsson został zmieniony przez Hákona Jónssona, co miało wzmocnić drużynę Fylkiru Reykjavik. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Atlego Sigurjónssona na Tobiasa Bendiksa w 70. minucie. W tej samej minucie trener KR Reykjavik postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Kennie Knaka wszedł Finnur Pálmason, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce KR Reykjavik utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce KR Reykjavik udało się strzelić gola i wygrać. W 70. minucie Kristján Finnbogason został zmieniony przez Ægira Jónassona, co miało wzmocnić drużynę KR Reykjavik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arnara Geirssona na Birkira Eyþórssona.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tobias Bendix wywołał eksplozję radości wśród kibiców KR Reykjavik, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie meczu. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Fylkiru Reykjavik: Andrés Jóhannesson, Arnór Ragnarsson, a na ich miejsce weszli Valdimar Ingimundarson, Sam Hewson.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Arnór Sveinn Aðalsteinsson
78′ Arnar Sveinn Geirsson
Stefán Árni Geirsson18′
58′ Þórður Gunnar Hafþórsson
Finnur Orri Margeirsson
86′ Sam Hewson
Pálmi Rafn Pálmason
86′ Valdimar Þór Ingimundarson
Guðjón Orri Sigurjónsson
78′ Birkir Eyþórsson
Finnur Tómas Pálmason70′
Natan Hjaltalín
Alex Freyr Hilmarsson51′
86′ Andrés Már Jóhannesson
Arnþór Ingi Kristinsson
86′ Arnór Gauti Ragnarsson
Tobias Bendix Thomsen70′  80′
Daníel Steinar Kjartansson
Óskar Örn Hauksson18′  57′
58′ Hákon Ingi Jónsson
Ægir Jarl Jónasson70′

Zespół Fylkiru Reykjavik miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna KR Reykjavik wymieniła pięciu zawodników.