Liga islandzka - 7. kolejka Úrvalsdeild: Fjolnir Reykyavik - FH Hafnarfjörður 0-3 (0-2)

W meczu 7. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 18 lipca, drużyna Fjolniru przegrała z FH Hafnarfjörour 0-3 (0-2). Mecz na Extra völlurinn w Reykjavík obejrzało 824 widzów.

7. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-07-18 18:00 | Stadion: Extra völlurinn | Widzów: 824 | Arbiter: E. Sigurthórsson
S. Lennon 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna FH Hafnarfjörour wygrała aż 14 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FH Hafnarfjörour w szóstej minucie spotkania, gdy Jónatan Jónsson strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna Fjolniru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie wynik na 0-2 podwyższył Steven Lennon. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 54. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Thórirowi Helgasonowi z FH Hafnarfjörour. Trener FH Hafnarfjörour wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Baldura Guðlaugssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Thórir Helgason. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola.

W 67. minucie Guðmundur Guðmundsson zastąpił Jóna Ströma. W tej samej minucie Ingibergur Kort został zmieniony przez Hallvarðura Sigurðarsona, co miało wzmocnić drużynę Fjolniru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mortena Becka na Atlego Guðnasona w 72. minucie oraz Daníela Hafsteinssona na Pétura Viðarssona w tej samej minucie. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Grétara Gunnarssona z Fjolniru, a w 83. minucie Guðmanna Þórissona z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie Jónatan Jónsson ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Hallvarðurowi Sigurðarsonowi, piłkarzowi Fjolniru. W 89. minucie czerwoną kartkę obejrzał Guðmann Þórisson, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Fjolniru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Viktor Hafþórsson, a murawę opuścił Örvar Eggertsson.

W tej samej minucie w drużynie Fjolniru doszło do zmiany. Kristófer Óskarsson wszedł za Christiana Sivebæka. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Daníel Hafsteinsson86′
67′ Guðmundur Karl Guðmundsson
Þórir Jóhann Helgason54′ 66′
Hans Viktor Guðmundsson
Guðmann Þórisson83′ 89′
80′ Grétar Snær Gunnarsson
Hjörtur Logi Valgarðsson
Jóhann Árni Gunnarsson
Guðmundur Kristjánsson
Sigurpáll Melberg Pálsson
Björn Daníel Sverrisson
90′ Christian Sivebæk
Morten Beck Guldsmed72′
90′ Örvar Eggertsson
Jónatan Ingi Jónsson  6′, 86′
67′ Ingibergur Kort Sigurðsson
Steven Lennon  44′
Sigurjón Daði Harðarson
Dadi Freyr Arnarsson
Vilhjálmur Yngvi Hjálmarsson
Pétur Viðarsson86′
90′ Viktor Andri Hafþórsson
Baldur Logi Guðlaugsson66′
Valdimar Ingi Jónsson
Logi Hrafn Róbertsson
90′ Kristófer Óskar Óskarsson
Thórdur Thorsteinn Thórdarson
67′ 87′ Hallvarður Óskar Sigurðarson
Logi Tómasson
67′ Jón Gísli Ström
Atli Guðnason72′

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna FH Hafnarfjörour w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.