Liga islandzka - 7. kolejka Úrvalsdeild: Breidablik UBK - Valur Reykyavik 1-2 (0-0)

W spotkaniu 7. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 19 lipca, drużyna Breidablik UBK przegrała z Valurem 1-2 (0-0). Mecz na Kópavogsvöllur w Kópavogur obejrzało 1 621 widzów.

7. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-07-19 22:00 | Stadion: Kópavogsvöllur | Widzów: 1621 | Arbiter: I. Kristjánsson
E. Ingvarsson 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Jedenastka Breidablik UBK wygrała aż 24 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 14.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rasmusa Steenberga z Valuru, a w 20. minucie Ólívera Sigurjónssona z drużyny przeciwnej.

W 31. minucie Elfar Helgason został zastąpiony przez Róberta Þorkelssona. Między 33. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Breidablik UBK rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andriego Yeomana wszedł Alexander Sigurdarson.

Tuż po przerwie jedenastka Valuru objęła prowadzenie. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Kristinn Sigurðsson. W 50. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Thomas Mikkelsen. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Między 54. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 67. minucie Kaj í został zmieniony przez Sigurðura Lárussona, a za Lasse Petrego wszedł na boisko Einar Ingvarsson, co miało wzmocnić drużynę Valuru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Viktora Margeirssona na Benedikta Warena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valuru w 81. minucie spotkania, gdy Einar Ingvarsson zdobył drugą bramkę. Kibice Valuru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Birkira Heimissona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Patrick Pedersen.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Hannes Halldorsson
31′ Elfar Freyr Helgason
Valgeir Lunddal Friðriksson
Damir Muminovic
Birkir Már Saevarsson67′
Höskuldur Gunnlaugsson
Björn Sebastian Starke Hedlund37′
77′ Viktor Örn Margeirsson
Rasmus Steenberg Christiansen19′
Kwame Quee
Lasse Petry Andersen73′ 78′
20′ Ólíver Sigurjónsson
Haukur Páll Sigurðsson
Kristinn Steindórsson
Kristinn Freyr Sigurðsson  46′
33′ Brynjólfur Darri Willumsson
Aron Bjarnason54′
46′ Andri Rafn Yeoman
Kaj Leo í Bartalsstovu67′
 50′ (k.) Thomas Mikkelsen
Eiður Aron Sigurbjörnsson
31′ Róbert Orri Þorkelsson
Birkir Heimisson83′
77′ Benedikt Warén
Einar Karl Ingvarsson78′  81′
46′ Alexander Helgi Sigurðason
Sigurður Egill Lárusson67′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Breidablik UBK, a zawodnikom gości przyznał sześć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.