Liga islandzka - 6. kolejka Úrvalsdeild: Valur Reykyavik - Ungmen. Stj. Gardabaer 0-0

13 lipca na Origovöllurinn w Reykjavík odbyło się starcie 6. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Valuru i Gardabaer. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 172 widzów.

6. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-07-13 21:15 | Stadion: Origovöllurinn | Widzów: 1172 | Arbiter: P. Gudmundsson
Valur Reykyavik
Ungmen. Stj. Gardabaer
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań zespół Valuru wygrał 16 razy i zanotował 12 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kristinnowi Sigurðssonowi z zespołu gospodarzy. Była to 15. minuta starcia.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brynjara Guðjónssona z Gardabaer, a w 54. minucie Lasse Petrego z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Gardabaer postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Sölviego Guðbjargarsona. Na boisko wszedł Gudjón Lýdsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Valgeira Friðrikssona, piłkarza gospodarzy. W 70. minucie Kaj í został zmieniony przez Sigurðura Lárussona. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Halldór Björnsson, Emil Atlason, a na ich miejsce weszli Eyjólfur Hédinsson, Guðjón Baldvinsson.

W 73. minucie kartkę obejrzał Halldór Björnsson z Gardabaer. Niedługo później trener Valuru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Birkir Heimisson, a murawę opuścił Aron Bjarnason. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Björn Starke, zawodnik Valuru.

Haraldur Björnsson
66′ Valgeir Lunddal Friðriksson
Brynjar Gauti Guðjónsson46′
Birkir Már Saevarsson
Jósef Kristinn Jósefsson
88′ Björn Sebastian Starke Hedlund
Daníel Laxdal
Rasmus Steenberg Christiansen
Heiðar Ægisson
54′ Lasse Petry Andersen
Sölvi Snaer Guðbjargarson62′
Haukur Páll Sigurðsson
Alex Þór Hauksson
15′ Kristinn Freyr Sigurðsson
Eyjólfur Hédinsson71′
85′ Aron Bjarnason
Þorsteinn Már Ragnarsson
70′ Kaj Leo í Bartalsstovu
Halldór Orri Björnsson71′ 73′
85′ Birkir Heimisson
Gudjón Pétur Lýdsson62′
Einar Karl Ingvarsson
Ísak Andri Sigurgeirsson
70′ Sigurður Egill Lárusson
Emil Atlason71′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Gardabaer przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Gardabaer w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.