Liga islandzka - 6. kolejka Úrvalsdeild: Valur Reykyavik - Breidablik UBK 0-1 (0-0)

W meczu 6. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 26 maja, drużyna Valuru przegrała z Breidablik UBK 0-1 (0-0). Mecz na Vodafonevöllurinn (Valsvöllur) w Reykjavík obejrzało 1 528 widzów.

6. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-05-26 21:15 | Stadion: Origovöllurinn | Widzów: 1528 | Arbiter: E. Sigurthórsson
Valur Reykyavik
Breidablik UBK
0
1
A. Yeoman 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań drużyna Breidablik UBK wygrała 23 razy i zanotowała 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Breidablik UBK zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Valuru była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Elfara Helgasona z Breidablik UBK, a w 32. minucie Bjarniego Eiríkssona z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Valuru wyszła w zmienionym składzie, za Kristinna Halldórssona wszedł Gardar Gunnlaugsson. W 55. minucie żółtą kartkę dostał Arnar Geirsson, piłkarz gości.

W 65. minucie Thórir Gudjónsson został zmieniony przez Brynjolfura Willumssona. W tej samej minucie Aron Bjarnason został zmieniony przez Höskuldura Gunnlaugssona, co miało wzmocnić zespół Breidablik UBK. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sigurdura Lárussona na Kaja í w 68. minucie oraz Ólafur Karl Finsena na Kristinna Sigurdssona w tej samej minucie.

Bramkarz Valuru wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na kwadrans przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Andri Yeoman.

W 81. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Gudjónowi Lýdssonowi, zawodnikowi Breidablik UBK. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Breidablik UBK doszło do zmiany. Viktor Einarsson wszedł za Arnara Geirssona. W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kristinn Sigurdsson osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Gunnleifur Vignir Gunnleifsson
32′ Bjarni Ólafur Eiríksson
Gudjón Pétur Lýdsson81′
76′ Ólafur Karl Finsen
Viktor Örn Margeirsson
Einar Karl Ingvarsson
Kolbeinn Thórdarson
Lasse Petry Andersen
Andri Rafn Yeoman  76′
46′ Kristinn Ingi Halldórsson
Aron Bjarnason65′
68′ Sigurður Egill Lárusson
Höskuldur Gunnlaugsson 65′
76′ 90′ Kristinn Freyr Sigurðsson
Davíð Ingvarsson
46′ Gardar Bergmann Gunnlaugsson
Kwame Quee
68′ Kaj Leo í Bartalsstovu
Brynjólfur Darri Willumsson65′

Drużyna Breidablik UBK zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Breidablik UBK przyznał trzy żółte.