Liga islandzka - 6. kolejka Úrvalsdeild: KA Akureyri - Fjolnir Reykyavik 1-1 (1-1)

W spotkaniu 6. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 13 lipca, jedenastka KA Akureyri zremisowała z Fjolnirem 1-1 (1-1). Mecz na Akureyrarvöllur obejrzało 640 widzów.

6. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-07-13 20:00 | Stadion: Akureyrarvöllur | Widzów: 640 | Arbiter: I. Kristjánsson
KA Akureyri
Fjolnir Reykyavik
1
1
B. Bjarnason 1'
O. Þórhallsson 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół Fjolniru wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KA Akureyri w pierwszej minucie spotkania, gdy Brynjar Bjarnason zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna KA Akureyri niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Orri Þórhallsson. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ívarowi Árnasonowi z KA Akureyri. Była to 34. minuta meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie Almarr Ormarsson został zastąpiony przez Bjarniego Aðalsteinssona. Między 65. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Fjolniru: Orri Þórhallsson, Ingibergur Kort, Guðmundur Guðmundsson, na ich miejsce weszli: Jón Ström, Valdimar Jónsson, Jóhann Gunnarsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Guðmundura Hafsteinssona, Andriego Stefánssona zajęli: Gunnar Stefansson, Sveinn Hauksson.

Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Atli Gunnar Guðmundsson
34′ Ívar Örn Árnason
Arnór Breki Ásþórsson
Mikkel Mena Qvist
Péter Zachán
85′ Andri Fannar Stefánsson
Guðmundur Karl Guðmundsson89′
 1′ 71′ Brynjar Ingi Bjarnason
Hans Viktor Guðmundsson
Rodrigo Gómez Mateo
Grétar Snær Gunnarsson
65′ Almarr Ormarsson
Orri Þórhallsson  22′ 73′
Hallgrímur Mar Steingrímsson
Sigurpáll Melberg Pálsson
Hrannar Björn Steingrímsson
Christian Sivebæk
65′ Guðmundur Steinn Hafsteinsson
Örvar Eggertsson
Ásgeir Sigurgeirsson
Ingibergur Kort Sigurðsson73′
Aron Dagur Birnuson
Sigurjón Daði Harðarson
65′ Bjarni Aðalsteinsson
Vilhjálmur Yngvi Hjálmarsson
Ýmir Már Geirsson
Jóhann Árni Gunnarsson89′
Adam Örn Guðmundsson
Valdimar Ingi Jónsson73′
85′ 90′ Sveinn Margeir Hauksson
Kristófer Óskar Óskarsson
65′ Gunnar Örvar Stefansson
Hallvarður Óskar Sigurðarson
Jibril Antala Abubakar
Jón Gísli Ström73′ 85′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom KA Akureyri, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.