Liga islandzka - 6. kolejka Úrvalsdeild: ÍA Akranes - Ungmen. Stj. Gardabaer 2-0 (0-0)

26 maja na Norðurálsvöllurinn odbył się mecz 6. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami IA Akranes i Gardabaer. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem IA Akranes 2-0. Na stadionie zasiadło 1 726 widzów.

6. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-05-26 19:00 | Stadion: Norðurálsvöllurinn | Widzów: 1726 | Arbiter: S. Thrastarson
ÍA Akranes
Ungmen. Stj. Gardabaer
2
0
E. Einarsson 54'
Steinar Þorsteinsson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół IA Akranes wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie Bjarki Bjarkson został zastąpiony przez Steinara Þorsteinssona.

W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Baldura Sigurðssona z Gardabaer, a w drugiej minucie doliczonego czasu Tryggviego Haraldssona z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę IA Akranes w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie Einar Einarsson dał prowadzenie swojej drużynie.

W 61. minucie arbiter wręczył kartkę Jóhannowi Laxdalowi z Gardabaer. Niestety w 66. minucie meczu Haraldur Björnsson bramkarz Gardabaer z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Gudjóna Sigurjónssona - rezerwowego bramkarza zespołu. W 69. minucie Gonzalo Zamorano został zmieniony przez Viktora Jónssona, a za Tryggviego Haraldssona wszedł na boisko Albert Hafsteinsson, co miało wzmocnić jedenastkę IA Akranes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jóhanna Laxdala na Sölviego Gudbjargarsona oraz Þorriego Rúnarssona na Gudmundura Hafsteinssona.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Jósefa Jósefssona, piłkarza Gardabaer.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Steinar Þorsteinsson.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Martin Rauschenberg Brorsen
27′ Bjarki Steinn Bjarkason
Baldur Sigurðsson43′
 54′ Einar Logi Einarsson
Eyjólfur Hédinsson
Arnar Már Gudjónsson
Þorsteinn Már Ragnarsson
45′ 81′ Tryggvi Hrafn Haraldsson
Þorri Geir Rúnarsson75′
69′ Gonzalo Zamorano León
Daníel Laxdal
27′  90′ Steinar Þorsteinsson
Heiðar Ægisson
81′ Albert Hafsteinsson
Sölvi Snaer Guðbjargarson75′
Brynjar Snær Pálsson
Alex Þór Hauksson
Thórdur Thorsteinn Thórdarson
Guðmundur Steinn Hafsteinsson75′
69′ Viktor Jónsson
Þórarinn Ingi Valdimarsson

Zawodnicy IA Akranes obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.