Liga islandzka - 6. kolejka Úrvalsdeild: FH Hafnarfjörður - Fylkir Reykjavik 1-2 (0-1)

13 lipca na Kaplakrikavöllur w Hafnarfjörður odbyło się spotkanie 6. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami FH Hafnarfjörour i Fylkiru Reykjavik. Mecz zakończył się zwycięstwem Fylkiru Reykjavik 2-1. Starcie obejrzało 982 widzów.

6. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-07-13 21:15 | Stadion: Kaplakrikavöllur | Widzów: 982 | Arbiter: H. Jónasson
A. Gudjohnsen 72'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki drużyna FH Hafnarfjörour wygrała 22 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Fylkiru Reykjavik otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Þórður Hafþórsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fylkiru Reykjavik.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hördura Gunnarssona z FH Hafnarfjörour, a w 60. minucie Arnóra Jónssona z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Þórður Hafþórsson zastąpił Birkira Eyþórssona.

W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Baldur Sigurðsson, Logi Tómasson, a na ich miejsce weszli Morten Beck, Hjörtur Valgarðsson.

Zawodnicy FH Hafnarfjörour w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie Daníel Hafsteinsson wyrównał wynik meczu.

W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Sam Hewson, Arnor Borg, a na ich miejsce weszli Nikulás Gunnarsson, Hákon Jónsson. W 72. minucie kartkę dostał Baldur Sigurðsson, piłkarz FH Hafnarfjörour.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fylkiru Reykjavik w 72. minucie spotkania, gdy Arnor Borg strzelił drugiego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FH Hafnarfjörour: Logiemu Tómassonowi w 78. i Daníelowi Hafsteinssonowi w 81. minucie.

W 79. minucie Arnar Geirsson został zmieniony przez Andrésa Jóhannessona, co miało wzmocnić drużynę Fylkiru Reykjavik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Björna Sverrissona na Baldura Guðlaugssona. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Aron Snær Friðriksson
55′ Hördur Ingi Gunnarsson
Ásgeir Eyþórsson
 67′ 81′ Daníel Hafsteinsson
Arnar Sveinn Geirsson79′
Thórir Jóhann Helgason
Arnór Gauti Jónsson60′
Guðmann Þórisson
Orri Sveinn Stefánsson
63′ Hjörtur Logi Valgarðsson
Nikulás Val Gunnarsson69′
Guðmundur Kristjánsson
Þórður Gunnar Hafþórsson  29′ 60′
80′ Björn Daníel Sverrisson
Valdimar Þór Ingimundarson
63′ Morten Beck Guldsmed
Arnar Darri Pétursson
63′ 72′ Baldur Sigurðsson
Arnor Borg Gudjohnsen69′  72′
Pétur Viðarsson
Birkir Eyþórsson60′
80′ Baldur Logi Guðlaugsson
Sam Hewson69′
Logi Hrafn Róbertsson
Andrés Már Jóhannesson79′
Thórdur Thorsteinn Thórdarson
Arnór Gauti Ragnarsson
63′ 78′ Logi Tómasson
Daníel Steinar Kjartansson

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Fylkiru Reykjavik pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Fylkiru Reykjavik w drugiej połowie dokonał czterech zmian.